Tři branky nás uspokojily, přiznal Krutý

15 2006
Pardubice - Peter Krutý se může pyšnit primátem. A trošku neobvyklým. Jeho zásluhou poznali pardubičtí fotbalisté poprvé v sezoně, jaké je to dát gól z penalty. Dočkali se ho až 25. kole. Slovenský krajánek mířil ze značky pokutového kopu přesně k tyči a přispěl k výhře 3:1 nad Xaverovem.
"Mám penalty nacvičené. Ani na okamžik jsem neváhal, kam bych ji měl kopnout," řekl pardubický záložník.

První poločas vám vyšel báječně. O přestávce jste museli jít do kabiny určitě hodně spokojení.
Trenér nám před utkáním zdůrazňoval, že musíme začít dobře. Xaverov je momentálně v krizi, z posledních sedmi zápasů získal pouze jediný bod. Měli jsme za úkol na ně vlítnout a pokusit se rozhodnout během dvaceti minut, aby se soupeř ze svého trápení jen tak lehce nedostal.

Krize byla na Xaverovu v první půli hodně patrná, byl zcela neškodný.
S tím souhlasím. Má určitě nějaké problémy, a na hřišti to pak vypadá takhle.

Vy jste měli výrazný tlak, ale vedoucího gólu jste se dočkali až díky nedisciplinovanosti xaverovského gólmana. Přitom za 20 minut jste klidně mohli vést 3:0.
Trošku za to může naše vlastní nemohoucnost. Našim útočníkům se prostě nedaří vstřelit gól z ničeho. Můžeme být rádi, že nám "pomohl" rozhodčí, když odpískal nepřímý kop za mluvení xaverovského gólmana. Dokázali jsme to využít, což bylo dobře.

Výkon vašeho týmu ve druhé půli už ale tak vydařený nebyl. Jaké jste dostali pokyny v kabině?
Trenér nám řekl, abychom dali ještě jeden dva góly a byl klid. Bohužel jsme předváděli to, co jsme předváděli. Uspokojili jsme se, možná jsme i šetřili síly na další zápasy a nedokázali jsme plnit pokyny trenéra.

Proto jste hned po utkání nezamířil rovnou do kabiny a raději jste chvíli počkal? Čekal jste, že tam bude bouřlivá atmosféra?
To ne. Je to v pohodě (úsměv).

I přes nevydařenou druhou půli jste ale získali tři body. Ve vašem současném postavení a boji o záchranu mají cenu zlata.
Každopádně. Teď nás čekají čtyři zápasy v řadě venku. Doufám, že si z nich přivezeme aspoň pět bodů a budeme mít klid.