Tři body přinesla Ostravě jediná trefa

21 2006
Ostrava - V nepříliš záživném úvodním duelu 11. kola první fotbalové Gambrinus ligy mezi domácím Baníkem Ostrava a hosty ze Zlína padla pouze jediná branka. Už v prvním poločase dopravil míč do zlínské sítě Metelka. V dalším průběhu utkání se střelci neprosadili a Ostravští tak získali tři body za nejtěsnější vítězství 1:0.

zápas jsme sledovali on-line

Baník se ke třem bodům doslova protrápil, ovšem protivník jeho slabšího dne k ničemu nevyužil; také proto už Zlín dva roky čeká na výhru z cizího trávníku.

Domácí začali rozvláčně, sice se snahou o útočný fotbal, který však před pokutovým územím narážel na zformovaný val hostů. Uzdravený Tomašák se přesto v 18. minutě po levé straně prokličkoval do vápna, ale pak ve výhodném postavení raději
nafilmoval pád přes Zbožínkovu nohu a místo zakončení akce dostal žlutou kartu.

Osudovým okamžikem byla pro Zlínské 21. minuta. Bačovu zpětnou přihrávku poslal Činčala před ostravskou branku a Švach asi ještě teď nechápe, proč na brankové čáře nepostrčil míč do sítě.

To Ostrava vytěžila z minima maximum. Na konci úvodní půlhodiny vyšel domácím nacvičený signál, Markův roh přizvedl u tyče Varadi k Metelkovi, který se hlavou trefil. Snaživý Marek pak z dálky ještě zatřásl břevnem, ale to bylo z ostravské produkce na dlouho všechno.

Večeřův tým byl po návratu z kabin vyloženě pasivní. Soupeř už o půli dvakrát prostřídal, začal hrát na dva klasické hroty, ale Baník zatlačil zejména větším důrazem ve středu hřiště.

Ve finální části však i hosté byli střelecky impotentní. Snad jen teč střídajícího Janíčka vylekala gólmana Rašku, který se prvním pohybem vydal na opačnou stranu a měl štěstí, že míč doskákal vedle tyče.

I ze zřejmé herní nepohody se v závěru pro Ostravu narodily možnosti k pojištění výhry. Střihavka nepřesně hlavičkoval z hranice velkého vápna, dezorientovaný Vidlička čtvrt hodiny před koncem po Markově průniku trefil tyč vlastní branky a záhy Zlámala neprostřelil ani Žůrek.

Gólman Raška poprvé v sezoně vychytal nulu. Mohl o ni přitom ještě v nastavení přijít, hosté se ale marně dožadovali po nepřehledném závaru v pokutovém území penalty za stažení Farbáka jedním z ostravských hráčů.

Ostravský trenér Karel Večeřa si nejtěsnější výhry považoval. "Hra se nám dneska nedařila, byla křečovitá a se spoustou nepřesných přihrávek. Konečně se nám ale vzadu povedlo uhrát nulu. Věřím, že tohle vítězství by nás mohlo nakopnout," uvedl Večeřa.

Zlín venku už pět utkání za sebou neskóroval. I Uličný řeší podobný problém jako Večeřa. "Na hráčích jsem cítil malé sebevědomí. Už v předfinální fázi jsme akce nezvládali, měli jsme strach dát gól," povzdechl si Uličný.

Za klíčovou situaci označil spálenou Švachovu příležitost z úvodu utkání. "Měli jsme vést 1:0, bohužel jsme nedali a to byl rozhodující okamžik. Naše nemohoucnost prostě pokračuje," doplnil Uličný.