Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sparta dostala za Bratislavu pokutu a hrozí jí uzavření stadionu

Kvůli výtržnostem fanoušků bylo zhruba na čtyřicet minut přerušeno utkání Evropské ligy mezi Slovanem Bratislava a pražskou Spartou. Český celek zápas nakonec vyhrál 3:0. | foto: AP

30 2014
Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Spartu za výtržnosti fanoušků v pohárovém zápase na Slovanu Bratislava pokutou 80 tisíc eur (2,2 milionu korun). Pokud se navíc budou problémy s diváky opakovat, bude mít český klub na jeden zápas uzavřený stadion.

Pořadatel, tedy Slovan Bratislava, dostal nižší trest - pouze pokutu 50 tisíc eur (1,4 milionu korun).

V zápase základní skupiny Evropské ligy ve slovenské metropoli přitom naprosto selhala pořadatelská služba. Regulím a bezpečnostním předpisům nevyhovuje ani stadion Pasienky, který od UEFA dostal výjimku až na poslední chvíli. A prát se chtěly obě partičky chuligánů...

Tvrdší postih přesto dostala Sparta, byť byla v roli hostujícího mužstva. Pokuta a podmínka na dva roky (možné uzavření stadionu), to je pro českého mistra tvrdé potrestání.

UEFA ve strohém oznámení na svých internetových stránkách nezveřejnila, jak k rozhodnutí dospěla. Jen uvedla, že Spartu potrestala za výtržnosti fanoušků a používání zakázané pyrotechniky. 

„Vedení klubu bude verdikt UEFA v následujících dnech vyhodnocovat. Sparta nicméně podá trestní oznámení na neznámého pachatele a je připravena škodu, která klubu vznikla, soudně vymáhat,“ uvedla Sparta na svém oficiálním webu.

Letenský klub od ročníku 2010/2011 zaplatil na pokutách za chování fanoušků při domácích zápasech 145 tisíc eur, v přepočtu tedy skoro čtyři miliony korun. Teď bude platit dalších 80 tisíc eur za utkání hrané na hřišti soupeře.

Kvůli výtržnostem fanoušků bylo zhruba na čtyřicet minut přerušeno utkání...

Sparta pyká za výtržnosti fanoušků z minulého čtvrtka. Zápas, který na Slovanu Bratislava vyhrála 3:0, na takřka čtyřicet minut přerušily střety chuligánů.

Blížil se konec prvního poločasu, když několik příznivců Slovanu provokovalo
sparťany u jejich sektoru stejně jako další skupinka zvnějšku stadionu. Pořadatelé se jim v tom ani nepokusili zabránit.

Stejně jako českým chuligánům, kteří následně vyvrátili dva chatrné ploty a pronikli na tribunu k ostatním divákům. Tam mezi oběma radikálními tábory došlo k bitce.

Až v tu chvíli se na stadionu objevili policejní těžkooděnci. Zprvu se však zaměřili na normální diváky, kteří ve strachu utíkali do bezpečí na hrací plochu.

„Chování části našich fanoušků, kteří se na stadionu projevovali násilně, odsuzujeme. Nic takového si v ochozech nepřejeme. Jsme rádi, že drtivá většina našich příznivců se soustředila na podporu mužstva a nechovala se v rozporu s dobrým chováním,“ reagoval sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Pokuta pro Spartu se všeobecně čekala. Ohledně Slovanu se však mluvilo o přísnějším postihu. Třeba o uzavření nevyhovujícího stadionu. Úřadující slovenský mistr však může na Pasienkách hostit zápasy evropských pohárů dál.

Na fotbal to nepatří, říkali hráči Sparty o výtržnostech v Bratislavě:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze