Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proti Chorvatům v zeleném pekle. Češi trénovali pod strmými tribunami

16 2016
Saint Étienne (Od našeho zpravodaje) - Když se řekne strmá tribuna, čeští fotbaloví fanoušci si asi vybaví Ďolíček, stadion pražských Bohemians 1905. Říká se o něm, že v tomto ohledu drží evropský primát. V Saint Étienne, kde v pátek národní tým odehraje druhý zápas na Euru proti Chorvatsku, má ale domov „klokanů“ hodně silnou konkurenci.

Stade Geoffroy-Guichard, pojmenovaný po významném místním podnikateli, také vyniká tím, jak prudce se tribuny zdvihají ke střeše.

On-line

Duel s Chorvatskem sledujte v podrobné on-line reportáži.

Stadion, který pojme 42 tisíc lidí, fanoušci překřtili na „zelené peklo“ - to kvůli klubové barvě Saint Étienne, kterou najdete i na většině sedadel. Když se aréna, zrenovovaná v roce 2014, zaplní, dá se očekávat pořádný hukot.

Ve čtvrtek ale ještě byla naprostá většina míst prázdná, jen pod střechou hlavní tribuny na novináře dohlíželo několik dobrovolnic. Některé trénink českého týmu bedlivě sledovaly, jiné zřejmě fotbal nezajímal a trochu znuděně koukaly do displejů mobilních telefonů.

Fotogalerie

Momentky z tréninku

Pokud se z výšky dalo něco vypozorovat, sestava, kterou kouč Vrba vyšle na Chorvaty, to nebyla. Taktické záměry trenér hráčům vysvětloval až po úvodní čtvrthodině, kterou ještě zástupci médií mohli sledovat. Pak už měl stadion jen pro sebe.

Trénovalo všech třiadvacet hráčů, zdravotní potíže by nikoho brzdit neměly. Z týmu kromě odhodlání sálala i pohoda - z trávníku se v prvních minutách často ozýval hlasitý smích. Ale jakmile trenér Vrba s asistenty rozmístili plastové „čepičky“, aby fotbalistům vymezili prostor pro sprinty, zábava skončila.

Jde do tuhého, proti Chorvatsku je nutné bodovat. Snad naděje na postup v zeleném pekle neshoří.Najdete na iDNES.czmobilní verze