Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenérský spor o lídra: Rosický, nebo Nedvěd?

12 2006
Gelsenkirchen - Kdo byl největší hvězdou zápasu? Oba trenéři ji hledali v českém týmu, ale neshodli se. Karel Brückner vyzdvihl Rosického, americký kouč Bruce Arena pěl ódy na Nedvěda. "Byl to jeden z nejlepších výkonů české reprezentace," ocenil nakonec celé mužstvo kouč vítězů. "Musím vyseknout poklonu svým hráčům za to, co dnes předvedli."

"Podali po všech stranách takticky kvalitní a disciplinovaný výkon, navíc v těžkých podmínkách. Byl to od mých hráčů nevídaný výkon," řekl zjevně šťastný český kouč.

Pochválil také české fanoušky, kteří prý potvrdili, že dokážou tým podržet. "My jsme na podporu našich fanoušků zvyklí. Dokázali nás výborně povzbuzovat v Portugalsku před dvěma lety a totéž předvedli i dnes," poděkoval na dálku divákům.

Se svým kolegou Brucem Arenou se neshodli, kdo byl nejlepším hráčem utkání.

Zatímco český kouč řekl, že si ocenění zasloužil Tomáš Rosický, americký trenér s tím nesouhlasil. Podle Areny totiž prim na hřišti hrál Pavel Nedvěd.

"Byl to Pavel Nedvěd, kdo byl hlavním tahounem. Dostával nás pod obrovský tlak svoji prací s míčem. My jsme jednoduše nedokázali postavit hráče, který by ho zastavil," zlobil se na své svěřence Arena, podle kterého podali v jeho týmu kvalitní výkon pouze McBride a Convey.

"Odevzdali špatné výkony a bylo to znát už při chybách v úvodu. Přitom jsme v prvním poločase dokázali soupeři dlouho čelit, ale po změně stran už na to nebyl čas. Stál proti nám velmi silný soupeř a my dnes nebyli připraveni tak, abychom ho překvapili," pokračoval na adresu svého týmu.

Odmítl ale kritiku některých novinářů, že s takovou hrou mohou Američané pomalu objednávat letenky. "To odmítám, v sobotu se můžeme projevit v jiném světle. Nic není ztraceno. Jen musíme zapomenout na dnešní duel," uzavřel hodnocení Arena.

Karel Brückner vede český tým za vítězstvím nad USA.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze