Vítězství jako poděkování Rajtoralovi. Bojujeme i za něj, řekl trenér

30 2017
Se svým týmem neprožil trenér Zdeněk Bečka lehký týden, po prohře na Spartě ztratila plzeňská Viktoria vedení v tabulce. A pak jeho tým zasáhla ještě krutější ztráta, v Turecku spáchal sebevraždu bývalý plzeňský hráč František Rajtoral a sobotní zápas s pražskou Duklou byl zároveň vzpomínkou na jednoho ze strůjců úspěchů Viktorie v posledních letech.

„Musím klukům vyseknout poklonu, prožili náročný týden. A ten zápas vydřeli, vybojovali. Zaslouženě jsme získali tři body,“ říkal Bečka po vítězství 2:0, které jeho tým alespoň do neděle vrátilo na první příčku tabulky.

Bylo potřeba hráče nějak motivovat, bylo patrné, jak moc se chtějí s Františkem Rajtoralem rozloučit výhrou?
Bylo to na všech vidět. V úvodu týdne na tom kluci nebyli psychicky dobře, nebylo to jednoduché. Odpověděli ale svým výkonem na hřišti.

Plzeň - Dukla 2:0

A jak složité bylo pracovat s týmem po emoční stránce?
Každý se s tím vyrovnával po svém, někomu to trvalo kratší dobu, někomu zase déle. Ale řekli jsme si, že konec ligy budeme bojovat i za Frantu. Jsme hrozně rádi, že se nám povedlo vyhrát a poděkovali jsme mu za jeho účinkování tady.

Po delší době nastoupil v základu Ivanschitz, co říkáte jeho výkonu?
Rozhodně nezklamal. Odvedl, co jsme očekávali. Celý měsíc pracoval na tréninku výborně, šanci si zasloužil. Ani na chvilku jsem s jeho zařazením neváhal. Zvlášť, když nám nevyšlo utkání na Spartě.

Co naopak momentálně chybí Hromadovi, aby dostával tolik šancí jako dříve, kdy většinu času patřil do základní sestavy?
Po nelichotivých výkonech mužstva, i když neříkám, že zrovna Kuby Hromady, jsme potřebovali něco změnit. Rozhodli jsme ve středu zálohy vsadit na trojici Hrošovský, Hořava, Ivanschitz.

Co říkáte na druhý poločas, v němž si Dukla vytvořila několik nebezpečných šancí?
Každé utkání má určité fáze. První půle nás stála dost sil. Věděli jsme, že ta druhá nebude jednoduchá. Dukla je kondičně dobře připravená, hraje kombinační fotbal. Jsme rádi, že jsme neinkasovali.