Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


S hráči si k sobě můžeme dovolit víc, říká kouč fotbalistů Vrba

13 2015
Sleduje přípravné zápasy ligových mužstev, za kterými se pak chystá i na zahraniční soustředění. Sbírá informace o týmu Lotyšska, které je nejbližším soupeřem národního mužstva v kvalifikaci. A také se chystá do ciziny za adepty reprezentačního dresu. Trenér českých fotbalistů Pavel Vrba má i v době bez kvalifikačních utkání napilno.

„Leden pro mě bude klidnější bez většího cestování,“ říká Vrba.

Na přelomu měsíce s manažerem Dušanem Fitzelem vyrazí do Německa, aby sledoval zápasy Brém (Gebre Selassie), Stuttgartu (Hloušek) či Freiburgu (Darida, Krmaš).

„Co se týká Adama Hlouška a Thea Gebre Selassieho, tak je jejich vytížení ze závěru podzimní části bundesligy samozřejmě dobrou zprávou i pro nás. Na začátku sezony měli oba zdravotní potíže, ale pak dostali mnohem víc šancí a vedli si dobře. Pokud to bude pokračovat, můžeme na to reagovat i při skládání nominace. Hráči to mají jenom ve svých rukách,“ podotkl Vrba.

Také se chystá do Basileje za Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým.

„Na začátku února zřejmě poletíme do Španělska a Portugalska, kde navštívíme tréninkové kempy Plzně, Jablonce a Mladé Boleslavi. Všechny týmy tam narazí na kvalitní soupeře a pro nás je velmi užitečné vidět hráče i v takové konfrontaci,“ říká reprezentační kouč.

„Bohužel nám to časově nevyjde do Turecka za Spartou. Aspoň její zápas v Praze proti Žilině si ujít nenechám.“

Podobný program měl Vrba i před rokem, kdy nastoupil do funkce. „Ale je v tom jeden velký rozdíl. Už se nemusím osobně s hráči seznamovat. Sice jsem je znal ze hřiště, ale většinou jsme proti sobě stáli jako soupeři. Nyní je všechno jednodušší. Za rok jsme spolu už něco zažili a víme, co od sebe čekat. Před rokem bych jim třeba neposílal smsky, jako to občas udělám teď. V dobrém slova smyslu si k sobě můžeme dovolit o něco víc,“ líčil kouč.

Loni  letěl například do Anglie za Petrem Čechem a Tomášem Rosickým. Letos z kraje roku cestu na ostrovy mít nebude.

„Tomáš s Petrem patří zrovna mezi ty hráče, s nimiž jsem často v kontaktu po telefonu. Zavoláme si, sleduju jejich postavení a jsem moc rád, že jim začátek letošního roku vyšel. Je to dobré i pro reprezentaci. Loni jsem za nimi vyrazil i proto, že jsme se osobně neznali. Tehdy bylo důležité potkat se a probrat řadu praktických věcí týkající se chodu týmu. Tyto věci jsou teď zaběhlé.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze