Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrba: Před šampionátem je důležitý každý výsledek, i ten proti Maltě

26 2016
Kranzach (Od našeho zpravodaje) - Ví se o něm, že v přípravných zápasech na výsledek většinou nehraje, před prvním testem na Euro však trenér českých fotbalistů Pavel Vrba říká: "Před mistrovstvím Evropy je důležitý každý výsledek."

Po středečním příletu do Rakouska trénovali jednou, ve čtvrtek reprezentanti v kouzelném prostředí Kranzachu měli už dvoufázovou přípravu.

„Máme ideální prostředí, hřiště je velice slušné, podmínky v hotelu jsou jako vždycky v Rakousku velmi dobré, Z toho pohledu panuje spokojenost,“ vypočítával Vrba.

Nenechte si ujít

100 DNÍ DO EURA. Evropská fotbalová unie uspořádala v Pařiži velké dvoudenní...

Nepropásněte fotbalové EURO! Buďte u toho každý den s MF DNES. více

V pátek jeho tým nastoupí proti Maltě, jde o první duel od březnových utkání se Skotskem a ve Švédsku. „Soupeře jsme vybírali i trochu podle toho, že jde o první zápas po delší době,“ řekl Vrba v rozhovoru pro web fotbalové asociace ještě než z hotelu Seeresidenz zamířil na nedaleké hřiště k druhému čtvrtečnímu tréninku.

Kolik hráčů do utkání proti Maltě nasadíte?
Plánuju, že prostřídáme víc hráčů než v obvyklých přátelských zápasech. Šanci dostanou všichni, chci je vidět v akci, chci zjistit, jak na tom momentálně jsou. Je to spojené i s tím, co děláme na tréninku. Zatím se vyloženě na samotné utkání nesoustředíme.

Aby nebyl zápas častými střídáními příliš rozkouskovaný, vyměníte většinu týmu už v poločase?
Většinu hráčů vystřídáme do šedesáté minuty. Jestli to bude v poločase, nebo pak později, to zatím upřesňovat nechci. Čtyři hráče tady ještě nemáme, ti se nezapojí. Ale ti, které máme k dispozici od pondělí, tak by měli hrát.

Petr Čech může vytvořit rekord v počtu reprezentačních startů. Nasadíte jeho i Tomáše Koubka, nebo jen jednoho z nich?
Počítám, že do hry půjdou oba brankáři. Teprve uvidíme v jakém časovém úseku, ale prostor dostanou oba.

Suchého s Vaclíkem, kteří s Basilejí teprve ve středu dohrávali švýcarskou ligy, necháte odpočívat?
Počítám s tím, že Mára Suchý se zapojí spíš až v dalším utkání s Ruskem. Není důvod, abychom ho tlačili do utkání poté, co bude mít za sebou cestování.

Je důležité se připravit přímo na Maltu?
Víme, jak hrála kvalifikaci, určité informace hráči dostanou. Hlavní pro nás budou další přípravy s Ruskem a Koreou. Ale už i proti Maltě chceme jít cestou jako pak na mistrovství. Čeká nás jiný soupeř než ti ve skupině, ale pro rozjezd soustředění je to ideální.

Hraje se sedmnáct dnů před vaším vstupem do šampionátu proti Španělsku. Je výsledek i proti Maltě podstatný?
Před mistrovstvím Evropy je důležitý každý výsledek. I v utkáních jako je to proti Maltě hráči získávají sebevědomí. Doufám, že to zvládneme výsledkově i herně. Doufám, že to pak bude pokračovat v dalších zápasech, které budou mnohem těžší.Najdete na iDNES.czmobilní verze