Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrbovo přání k premiéře: Úspěšný výsledek i hra pro fanoušky

Trenér české reprezentace Pavel Vrba před přípravným zápasem s Norskem. | foto: ČTK

5 2014
Na tribunách stadionu v pražském Edenu bude dnes večer téměř dvacet tisíc diváků. Takový nával fotbalová reprezentace dlouho nepamatuje, zvlášť na přípravu proti nepříliš atraktivnímu soupeři, jakým jsou Norové. Fanoušci jsou totiž zvědaví na premiéru trenéra Pavla Vrby.

Nový kouč má v národním mužstvu za sebou dva tréninky, před sebou Norsko. "Jsem spokojený, tréninky jsem si užil, protože dva měsíce jsem na hřišti nebyl. A měl jsem pocit, že i hráče to bavilo," líčil Vrba s úsměvem.

Nejsou dva tréninky málo k tomu, abyste hráče naučil to, co chcete hrát?
Každý den navíc by byl dobrý. Každý by chtěl měsíc na přípravu, ale já ho nemám. Ale taky se nebudeme vymlouvat.

Kolik času byste potřeboval, abyste před svou premiérou byl klidnější?
Připadám vám nervózní?

Ne.
Máme tady fotbalisty, kteří hrají na nejvyšší úrovni a někteří plní v klubech to, co po nich chceme v reprezentaci. Vždyť všichni fotbalisti mají radši ofenzívu a já jim k tomu dám dost prostoru. A doufám, že budeme úspěšní.

Česko - Norsko

výkop: středa 18.30 v Edenu
rozhodčí: Cüneyt Cakir - Bahattin Duran, Tarik Ongun (všichni Turecko).

Předpokládané sestavy, Česko: Čech - Rajtoral, Suchý, Mazuch, Limberský - Dočkal, Hübschman, Darida, Rosický, Hloušek - Vydra.
Norsko: Jarstein - Elabdellaoui, Hangeland, Forren, Högli - Skjelbred, Jenssen, Johansen, Elyounoussi - Pedersen, Abdellaoue.

Je dnes pro vás důležitější výsledek, nebo spíš herní projev?
Obojí. Výsledek potřebujeme, protože přijde hodně fanoušků. To bude zavazující. Když máte výsledky, máte podporu od lidí a klid od novinářů.

Vaši premiéru provází velká očekávání. Stresuje vás to?
Je pravda, že to, co prožívám za poslední dva týdny, je i na mě moc. Ale chápu, že mám roli, která není jednoduchá. Tlak na výsledky jsem zažil i v klubech, takže nevidím důvod se stresovat.

V Plzni jste měl fanoušky na své straně. Bude to platit i u národního týmu?
Na své straně jsem je měl kromě dvou dnů... Jinak tvrdím, že atmosféru dělají hráči na hřišti. V Plzni hlavní roli hráli oni a lidé, kteří v klubu pracují. Nebylo to tam o trenérovi, ale o týmu, který fungoval.

Ale dnes je to zápas především o vaší tváři...
Na těch plakátech jsem nevypadal nic moc, co? Ale vážně, hlavní je, aby fanoušci chodili a bavilo je to. Chceme mít vyprodáno.

Trenér Vrba ve své první nominaci vynechal Plašila a nebere nováčky:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze