Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrba chystá devět změn. Vám se zdá, že mi v přípravě jde o výsledek?

Trenér české reprezentace Pavel Vrba udílí pokyny během zápasu se Skotskem. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

29 2016
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Devět změn v sestavě proti nevydařenému čtvrtečnímu utkání proti Skotsku (0:1) chystá trenér českých fotbalistů Pavel Vrba pro dnešní přípravný duel ve Stockholmu.

Pro Vrbu je to devatenácté utkání v roli reprezentačního kouče, zatím v žádném tým neudržel čisté konto. Z osmi přípravných zápasů vyhrál jen jednou. A nyní bude čelit jednomu z nejlepších světových útočníků Zlatanu Ibrahimovicovi.

Co je pro vás hlavním cílem pro zápas ve Švédsku? Výsledek, předvedená hra, vyzkoušení některých hráčů...
Vám přijde, že mi v přípravných zápasech jde o výsledek?

Proto se vás ptám.
Budu se chovat jako ke všem přípravným zápasům. Beru to asi trochu jinak než vy. Chci zkoušet hráče, chci dát prostor hráčům, kteří tolik v těch soutěžních utkáních nenastupují. Samozřejmě chci využít všech šest střídání. Beru přípravná utkání na to, aby dostali prostor všichni hráči, aby se ukázali, jak na tom doopravdy jsou. Beru to tak, abychom byli připraveni třeba jako na Holandsko. Se Spojenými státy jsme prohráli přípravu a pak se nám podařila kvalifikace s Holandskem. Moje filozofie se nemění. A ještě bych to chtěl doplnit.

Ano?
Těsně před mistrovstvím Evropy nás čekají tři utkání a tam už se sestava tvořit bude. Ale dva měsíce před Eurem si tu příležitost hráči zaslouží.

Tím, že jde ve Švédsku o poslední zápas před nominací na Euro, dostanou příležitost ti, kteří v kvalifikaci moc nenastupovali? Souhlasí to?
Souhlasím. Od začátku nastoupí dva hráči, kteří hráli proti Skotsku, jinak to bude zase nová jedenáctka. Nemáme v týmu takové osobnosti, které by výrazně převyšovaly ty druhé, takže dostanou příležitost i další hráči. Pro některé mohou zápasy se Skotskem i se Švédskem rozhodovat o tom, jestli budou v nominaci na Euro.

Prozradíte sestavu?
Nezlobte se, tohle nedělám. První se to musí dozvědět hráči.

Ti dva, kteří v sestavě zůstanou, budou ze stoperské dvojice?
Tak úplně pravdu nemáte.

Co byste chtěl, aby proti Švédsku bylo jinak než se Skotskem?
Bylo by super, kdybychom zase měli víc střel, víc přihrávek, větší držení míče, to by bylo pěkné. Jen by to chtělo víc gólů v síti soupeře než v té naší.

Švédský trenér Erik Hamrén váš tým přirovnal herním pojetím k Belgii, s níž se Švédové utkají na Euru. Cítíte to jako kompliment?
Nevím, který zápas viděl.

Nejspíš ten se Skotskem?
Tak to jo. Ale jestli viděl náš zápas v Holandsku, tak to zase tak velký kompliment nebude.

Vaši hráči se na zápas těší i kvůli Ibrahimovicovi. Jaké je to pro trenéra. Je to jen starost, jak ho ubránit, nebo i zážitek?
V poslední době si užívám všechna přípravná utkání (smích).Témata: Pavel Vrba, Stockholm
Najdete na iDNES.czmobilní verze