Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šťastný Vrba: Kéž by fanoušci moje jméno křičeli i po odvetě

Oslavovaný Pavel Vrba. Ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

14 2013
Neapol (Od našeho zpravodaje) - Už neslyšel, jak kotel fanoušků deset minut po utkání spustil nadšený pokřik "Pááável Vrba, Pááável Vrba". Plzeňský trenér už byl totiž v kabině. "Fanouškům za to moc děkuju, ale ještě radši bych byl, aby moje jméno křičeli i po odvetě. To bych si ho vyslechl s opravdu velkou radostí," opáčil Vrba po pohádkovém triumfu 3:0 v Neapoli.

Teď ještě na euforii není čas?
Spokojenost zavládla, euforie určitě ne. Zatím jsme nic nedokázali. Víme, že nás příští čtvrtek čeká velice těžký krok.

Vážně to není sen zvítězit 3:0 v Neapoli?
Ten výsledek je velice povzbudivý a určitě jsme ho nečekali. Musím ovšem přiznat, že na začátku druhého poločasu jsme měli štěstí, protože Neapol si vytvořila obrovský tlak. Na druhou stranu pochválím své mužstvo, už má svou tvář. Nezalekli jsme se týmu, který je druhý v italské lize. To potěší. Máme lepší bilanci než v Barceloně, tam jsme nevystřelili na branku. Tady jsme byli o něco ofenzivnější (úsměv).

Ubránili jste superstřelce Cavaniho a zdálo se, jako byste italskému soupeři udělili lekci z taktiky.
Je otázka, jak se oni připravovali na nás. My jsme sestříhali jejich šest posledních zápasů a asi si z toho hráči něco vzali. Jenže vemte si Hamšíka.... Když je na stovce o tři vteřiny rychlejší, pak s tím těžko něco uděláte. Ovšem dneska hráči dřeli, odvedli strop, maximum. A někteří i víc. Podle individuálních výkonů si troufám říct, že by někteří hráči mohli patřit do nadprůměrných evropských klubů.

Jaký to vlastně je pocit, když vedete tým, kterému nestačí vyhrávat 1:0 v Neapoli?
To nám nikdy nestačí. I vy píšete, že jsme někdy takoví trochu blázni, že nikdy nehráváme zanďoura. Někdy se prostě v euforii snažíme hrát zbytečně ofenzivně, to přiznávám. Třeba prvních dvacet minut ve druhé půli jsem spokojený nebyl, moc jsme otevírali hru. Na druhou stranu jsme pak za odvahu byli odměněni. Kdybychom zalezli a čekali na ránu z milosti, tak jsme třeba gól dostali my. 

Třeba je to odměna za plzeňskou trpělivost. Před rokem jste nešťastně padli se Schalke, v Madridu jste prohráli gólem v posledních vteřinách...
Každé mužstvo se v evropských pohárech učí. Čím víc zkušeností, tím líp. Když vidíte Davida Limberského, jak si vede proti nejlepším hráčům italské ligy, pak najednou zjistíte, že on je v některých fázích převyšuje. Jsem rád, že s takovými hráči můžu pracovat.

Výborně zahráli i Rajtoral nebo Darida, vyšlo vám střídání s Teclem. A co říkáte skvělému výkonu brankáře Kozáčika?
Matúš už na podzim v brance kraloval a fantastickou formu si drží pořád. I když měl v prosinci zdravotní problémy a musel se podrobit lehčí operaci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze