Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odměna 280 milionů korun? Nechceme ty peníze projíst, řekl trenér Vrba

29 2013
Maribor (Od našeho zpravodaje) - Udělal, co slíbil. Kotrmelec, který vejde do dějin. Plzeňský trenér Pavel Vrba si po zápase v Mariboru sundal košili a šup kotoul pozadu. "Museli jste být spokojení s mým technickým provedení, i když nějaká kila navíc mám," usmíval se po postupu do Ligy mistrů.

Plzeň v odvetě play-off vyhrála ve Slovinsku 1:0, v součtu s prvním duelem doma Maribor zdolala celkově 4:1. A podruhé v historii si zahraje nejprestižnější klubovou soutěž planety. A i trenér byl v euforii.

"Jsem rád, že kotoul dozadu zvládám stejně jako ve čtrnácti letech, kdy mě ho učili při gymnastice na základní škole," poznamenal Vrba.

Neměl to být kotrmelec do stojky, trenére?
To ne, to jste se spletl. Měl to být krásný oblouk nahoru a pak svezení po bříšku. Prostě jen kolébka, která nejde do stojky.

Teď už vážně... Je to sladší postup než před dvěma lety?
Přiznejme si, že předloni byl náš postup překvapivější. Měli jsme v kvalifikaci obtížnější soupeře. Kodaň a Trondheim patří ke špičkovým mužstvům Evropy. Tím nechci snižovat výkony Sarajeva nebo Mariboru, i tohle byli těžcí protivníci, ale celkově byla cesta o něco snazší.

Fotogalerie

Na jejím konci jste se poklonil hráčům. Dokonce jste před nimi imaginárně smekal klobouk. To bylo připravené gesto?
Ne, bylo v emocích. Když jsem viděl fanoušky i hráče, jakou mají radost, tak jsem se prostě poklonil. Před pěti šesti lety to byli vesměs odložení hráči, které v některých klubech vůbec nechtěli. Nám se podařilo je dostat na vítěznou vlnu. Přitom nikdo z nás před pěti lety nevěřil, že by Plzeň mohla hrát Champions League. Je to malý zázrak.

Někdo tomu říká zázrak, někdo pohádka.
Hlavně to byla spousta dřiny a spousta práce. Nejen v kabině, ale taky ve vedení klubu, ve městě. Kdyby nám nepostavili krásný nový stadion, třeba Ligu mistrů nehrajeme.

Teď ji máte jistou. Váš vysněný soupeř je jaký?
Podle rozdělení do košů je jisté, že narazíme na tři výjimečné mančafty, ale je pravda, že jednoho favorita mám. Bayern Mnichov. To je ideální soupeř i pro naše fanoušky. Bylo by skvělé dostat Bayern.

Plzeň už v kvalifikaci Ligy mistrů vydělala 280 milionů korun. Kam vás to může posunout?
Myslím, že půjdeme cestou rozumných investic. Mám od klubu slíbeno, že postavíme vyhřívaný tréninkový trávník. Doufám, že v zimě budeme trénovat na trávě, což bude velký posun. Nechceme vydělané peníze projíst a nesmyslně proinvestovat. Je mi jasné, že pokud projevíme o někoho zájem, budou si kluby myslet, že máme plný pytel peněz. Ale my vážně chceme jít rozumnou cestou. Nechceme peníze rozstříkat a za dva tři roky dopadnout jako některé jiné kluby.

Je veřejným tajemstvím, že v nejbližších hodinách ztratíte klíčového záložníka Daridu, který míří do Freiburgu. Koupíte za něj někoho nového?
Na tu situaci jsme reagovali už v létě. Věděli jsme, že o Vladimíra je zájem. Bylo nám jasné, že situace je neudržitelná. Proto jsme investovali do nákupu Tomáše Hořavy. Netvrdím, že nemáme další vytipované hráče, ale nepůjdeme do nějakých nesmyslných cifer, abychom někomu zajišťovali roční rozpočet.

Tak pojďme zpátky k vám, trenére. Jak bude vypadat vaše soukromá oslava?
Víte, moje manželka má všechno, protože má mě. Jéj, teď už zase vidím, jak tu větu budou rozebírat lidé na internetu. Určitě o mně řeknou, že jsem namyšlený... Ale teď vážně, své blízké pozvu na oběd nebo na večeři. V pondělí a v úterý budeme mít volno, chystám se domů do Přerova za rodinou. Ale oslava nebude taková, aby si o ní Přerov vyprávěl za dalších dvacet let. Bude to rozumné a decentní.

Takže trochu předčasný dárek k vašim letošním padesátinám?
To ne! Já věřím, že nějaký dárek ještě dostanu. Narozeniny mám až v prosinci. Počkám si, koho dostaneme do skupiny a budu doufat, že dárek dostanu skutečně až v čase narozenin.

Autor:






Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze