Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proč chybí Limberský? Protože není nominovaný, odsekl kouč Vrba

29 2015
Na tiskovou konferenci přišel v dobré náladě, rozdával úsměvy. Po prvním dotazu, který se týkal absence Davida Limberského v nominaci na kvalifikační utkání s Tureckem a v Nizozemsku, se však atmosféra u trenéra českých fotbalistů Pavla Vrby zcela změnila.

Trenér národního mužstva reagoval podrážděně, naštvaně, vyhrožoval odchodem ze sálu. Že by otázky na Limberského, který je jen mezi náhradníky, nečekal?

Nominační tiskovou konferenci začal tím, že v pátek po zápasech Evropské ligy dodatečně povolá dva hráče, nejspíš obránce a záložníka. „Ale může se stát, že to budou třeba dva záložníci. Každopádně nepovoláme útočníka, protože máme tři, tolik jsem jich nikdy neměl,“ poznamenal Vrba.

Proč Limberský v kádru chybí?
Protože po zápase s Lotyšskem deník Sport napsal patnáct jmen, která mají nominaci na Euro jistou. Tak prostě já říkám, že to nemá jisté nikdo.

Takže ta Limberského událost na to vliv neměla?
Nevím, jestli je nominace kvůli zápasům s Tureckem a v Holandsku, nebo je to tiskovka kvůli Limberskému. Pokud je to tiskovka k Limberskému, tak se domluvte s Ondrou (tiskovým mluvčím) na jiném termínu, já se budu bavit pouze o zápasech Turecko, Holandsko a o nominovaných hráčích, jo?

Je možné, že by tím dodatečně nominovaným obráncem byl právě Limberský?
To nechám na vás. Myslím si, že vy dokážete spekulovat o spoustě věcí, tak si tam napište, co chcete.

Předseda Pelta říkal, že na Limberského chování máte podobný názor. Souhlasí to?
Zeptejte se pana předsedy, já nebudu komentovat pana předsedu.

Nezlobte se, ale otázku proč není nominovaný David Limberský byste snad zodpovědět mohl?
Protože není nominovaný. Protože jsem se rozhodl, že ho nebudu nominovat.

Řekl jste, že pokud máme zájem o tiskovku na téma Limberský....
Ale neřekl jsem, že na té tiskovce budu já. Tak jestli chcete, tak si s Ondrou tiskovku domluvte. Já tam nemusím být, proč bych tam měl být? Já si myslím, že jste o Davidovi napsali dost.

Tady přece nejde jen o Davida...
Pánové, ještě jedna otázka na Limberského a jdu pryč. Buď je ta tiskovka o nominaci, o kvalifikaci, nebo je to tiskovka o Limberském. Pokud je to o Limberském, já jdu pryč.

Vy jste sám fanouškům v přímém přenosu na oficiálním účtu youtube reprezentace řekl, že se veřejnost dozví, jaké kroky vůči Limberskému reprezentace udělá.
Když napíšete, jaká je nominace, tak to veřejnost pochopí.

Zvažoval jste, že by brankář Čech dostal volno, když už je o postupu rozhodnuto?
Už po utkání v Lotyšsku jsem řekl, že příležitost dostanou i jiní hráči. Týká se to i brankářů. Chci, aby Vaclík chytal v kvalifikaci, takže dostanou příležitost dva brankáři, každý jedno. S Petrem jsem se o tom bavil.

Do mužstva se vrací Petržela. Zaujal vás v sobotním šlágru mezi Plzní a Libercem?
Podle mého názoru patřil k nejlepším na hřišti, v poslední době se chytil, i v předchozích zápasech zahrál velice dobře a o nominaci si řekl. Jinak vidíte, že v nominaci velké změny nejsou. Po zranění se vracejí Necid s Plašilem, naopak kvůli zranění vypadl Dan Kolář.

Jaké máte reference o Necidovi?
Dal několik gólů, jeho mužstvo sleduju i kvůli Sivokovi, který byl na lavičce, do hry zatím nezasáhl. Budeme hrát dvě těžké utkání a toho chceme využít k tomu, abychom vyzkoušeli některé hráče ve větším časovém prostoru. Co se týče útočníků, zvažovali jsme i Bednáře, ale ten se zranil.

Jak to vypadá s kapitánem Tomášem Rosickým?
Ještě netrénuje naplno, ale individuálně. Čekáme, až se zapojí do tréninku s mužstvem, a ve chvíli, kdy odehraje nějaké minuty, tak s ním počítáme do nominace.

Euro jste si zajistili s předstihem. Jak budete ve zbývajících duelech kvalifikace hráče motivovat?
Myslím si, že jim nic říkat nemusíme. Turci a Holanďani patří k nejlepším ve skupině a my s Islandem jsme je překvapili, že jsme si postup zajistili. Pro nás jsou to ideální zápasy, ukáže se, jakou hráči mají kvalitu. Někteří dostanou víc prostoru než v předchozích zápasech.

Pavel Vrba těsně před zahájením tiskové konference:Najdete na iDNES.czmobilní verze