Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vrba radost z Limberského činu nemá. Nějak se k tomu postavíme, řekl

DÍKY, TRENÉRE. S Pavlem Vrbou (uprostřed) se emotivně loučili na hřišti i hráči Plzně - bek David Limberský (vlevo) i špílmachr Pavel Horváth. | foto: Pavel Němeček

18 2015
Trenér českých fotbalistů Pavel Vrba s hříšníkem Davidem Limberským řešil jeho nehodu v opilosti a naznačil, že navzdory trestnímu stíhání ho z reprezentace vyřadit nehodlá.

„Byl jsem informován od začátku, co se stalo, možná dřív než tisk. David mi dokonce sám volal po té události, komunikovali jsme spolu, vysvětloval mi určité věci,“ řekl Vrba na youtube kanálu reprezentace, kde živě odpovídal na otázky fanoušků.

„Komunikoval jsem i s klubem. Chtěl jsem mít ucelené informace, protože spousta informací v tisku nebyla úplně přesná a některé byly až zavádějící,“ tvrdil kouč.

Z jeho slov vyplývá, že Limberského z týmu nevyřadí. „Samozřejmě nebudu říkat, že mám radost z toho, že se David nějakým způsobem provinil. Bude na to asi civilní soud, který bude rozhodovat o tom, jaký trest dostane. Dostal trest i v klubu a ne malý,“ uvedl Vrba.

„Vysvětlili jsme si s Davidem určitá pravidla, která chci, aby hráči dodržovali. Určitě to nechceme smáznout, určitě se k tomu nějak postavíme. Máme na to svůj názor a veřejnost včas nějaké další kroky pochopí. Je to interní věc a nezlobte se na mě, vzhledem k tomu, co se děje v médiích, víc informací dávat nebudu,“ dodal Vrba.

Limberský před týdnem v Praze na Smíchově v opilosti naboural semafor a zídku , po nehodě se snažil utéct. Plzeňský klub mu minulý pátek odebral kapitánskou pásku, udělil nejvyšší pokutu v historii Viktorie a naznačil, že hráč v případě dalšího prohřešku může být vyřazen z kádru.

Limberský incidentu litoval, ale vzápětí se shodil, když při gólové oslavě v Příbrami rukama napodoboval řízení volantu.

Mediálnímu tlaku kolem Limberského nechce podléhat ani manažer reprezentace Dušan Fitzel.

„Všichni jsme lidé. Jenom řeknu, hoďte kamenem ten, který neměl žádný problém podobného rázu. Jedno, co mi vadí - David uznal chybu, ale udělal to další gesto, které bylo až dětinské. Ale na druhou stranu všichni jsme to pochopili, že takhle se reprezentant chovat nesmí,“ uvedl Fitzel.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze