Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kritika zazněla, ale teď bychom chtěli derby napravit, přeje si Ščasný

1 2015
Na Kypru dohrával aktivní kariéru a začínal trénovat. "Je to sice asi sto padesát tři let zpátky... Ke Kypru mám nádherný vztah, hlavně když tam jedu na dovolenou," žertoval trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný v předvečer pohárového utkání s APOEL Nikósie. "Ale vážně, čeká nás hodně nepříjemný protivník."

Sparta je celkově ve vážné situaci. Po prohraném derby, po několika předchozích nepovedených výkonech nutně potřebuje zabrat a ve 2. kole základní fáze Evropské ligy APOEL porazit.

„Je jasné, že mám ke Kypru blíž, když jsem tam žil. Je pro mě trochu výhodou, že znám jejich mentalitu. Na druhou stranu moc Kypřanů v sestavě nebude, mají hodně cizinců, Brazilce, Argentince,“ poznamenal Ščasný.

Co Spartu čeká?
Podobný soupeř jako před dvěma týdny Asteras Tripolis. Jsou nepříjemní dopředu, mají rychlé a šikovné hráče. Představte si útočnou sílu Asterasu a ještě ji vynásobte. Máme respekt, za poslední dobu je APOEL nejlepším mužstvem na Kypru, pravidelně hrává Ligu mistrů.

Prodáno 10 tisíc vstupenek

Na Spartu s APOEL Nikósie je prodáno přibližně 10 tisíc vstupenek. V den utkání se lístky už prodávat nebudou. Podle zavedené praxe v evropských pohárech se neotevřou pokladny na stadionu ani elektronický rezervační systém.

Ale vy po remíze v Řecku potřebujete nutně vyhrát, abyste měli reálnou šanci na postup. Souhlasíte? V následujících dvou zápasech vás totiž čeká favorizované Schalke.
Je to přesně tak. Nemyslím si, že nás čeká už teď klíčový zápas, ale pro vývoj ve skupině je hodně důležitý. Nikdo neví, jak budou zápasy se Schalke vypadat, jak budou hrát týmy mezi sebou. Ano, když vyhrajeme, bude to dobré.

Zvažujete po prohraném derby výrazné změny v sestavě?
Každopádně nám zápas na Slavii nevyšel, nehráli jsme dobře. Nebylo to jen o tom, že nám chybělo nasazení, jak se zdálo na první pohled. Dopustili jsme hru, která vyhovovala Slavii, hráli s ní nahoru dolů a to my hrát neumíme. Jinak není důvod dělat překotné změny, možná jednu dvě. Mario Holek má zdravotní problémy a nejsem si jistý, jestli bude připravený.

Jak vypadaly dny po derby? Trápí vás porážka hodně?
Zklamání bylo velké, ale nejde nad tím hořekovat několik dnů. Nejvíc mě mrzí, jak jsme zklamali fanoušky. Sice jsem říkal, že se hrálo o tři body jako v jiném utkání, ale všichni víme, že derby je důležité. Kritika zazněla, ale pak jsme se hned začali připravovat na APOEL. Máme šanci porážku v derby napravit a divákům se omluvit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze