Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tragický rozhodčí utkání hrubě ovlivnil, prohlásil sparťanský kouč

EMOCE I NA LAVIČCE. Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný utkání také hodně prožíval, gestikuloval, ale stejně jako před lety tým do Ligy mistrů nedovede. | foto:  Michal Šula, MAFRA

6 2015
Po zápase si rozrážel cestu skrz pořadatele, aby zblízka vynadal italskému rozhodčímu, který rychlým krokem mizel ze hřiště do tunelu. "Ať to klidně vypadá, že brečím, ale rozhodčí byl tragický a utkání hrubě ovlivnil," prohlásil trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný.

Jeho tým v odvetě 3. předkola Ligy mistrů nad CSKA Moskva vedl 2:0, ale pak dostal tři góly a vypadl.

Čím si vysvětlujete ten kolaps?
Tak, kolaps.. Začali jsme výborně, třicet minut jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Ale byla naivní představa, že to takhle vydržíme celý zápas. Pak jsme na patnáct minut úplně vypadli ze hry, udělali jsme chyby a dostali jsme gól.

I tak jste v poločase vedli, ale krátce po přestávce jste po další chybě soupeři umožnili vyrovnat.
V těch chybách bych neviděl velkou tragédii. Myslet si, že vás k nim CSKA nedonutí, je naivní. Při jednom nákopu jsme zaspali, pak Bičík hráče neviděl, jinak by to měl. I tak to bylo dva dva, zápas byl otevřený. Měli jsme pak smůlu, trefili tyč a na Lafatu byla jasná penalta. Oddělme náš výkon od výkonu rozhodčího. Karty rozdával jen nám, utkání prostě hrubě ovlivnil. Neodpískaná penalta, neadekvátní vyloučení Matějovského. Jestli si myslíte, že to byl kolaps, tak tomu tak říkejte.

BYLO TO OPRAVDU NA ČERVENOU? Klíčový moment 3. předkola Ligy mistrů přišel v...

BYLO TO OPRAVDU NA ČERVENOU? Klíčový moment přišel v 65. minutě. Sparťanský záložník Marek Matějovský šel do skluzu stejně jako Mário Fernandes z CSKA Moskva.

PROTESTY. Sparťanští fotbalisté včetně Marka Matějovského se sesypali na...

PROTESTY. Sparťanští fotbalisté včetně Marka Matějovského se sesypali na italského sudího Paola Mazzoleniho. Červenou kartu a vyloučení ovšem neodvrátili.

Byl rozhodčí hlavním důvodem porážky?
To je neuvěřitelná otázka... Jestli jste mě poslouchali, tak jsem říkal, že jsem výkon náš a rozhodčího oddělil. A říkal jsem, že zápas hrubě ovlivnil. Ano, přišli jsme o vedení, ale když to bylo 2:2, tak vyloučil Matějovského, který hrál míč, do souboje šli oba stejně. A neodpískal penaltu.

Myslíte si, že CSKA bylo k poražení?
Teď jsou pocity nepříjemné, protože jsme vypadli. Jsme přesvědčení, že se jít dál dalo. Hráli jsme s vynikajícím mužstvem, věděl jsem, že má velkou sílu. Ale i tak je to obrovské zklamání. Hráčům patří dík, vydali se ze všeho. Zápas byl otevřený a jestli nepovažujete za ovlivnění, když sudí za stavu dva dva neodpíská penaltu, tak je mi to líto.

Fotogalerie

Chyby vašich hráčů se opakují od začátku sezony velmi často, čím si to vysvětlujete?
V předchozích zápasech jsem si to vysvětloval tím, že hráči nerozliší, kdy mají hrát konstruktivně, kdy na jistotu. Matějovský ztratí míč, protože hraje všechno fotbalově, to se stává.

A nechal se vyloučit. Tak zkušený hráč...
Těch soubojů bylo v dnešním zápase mraky, červenou kartu mu vytýkat nebudu, navíc zahrál míč.

Bude mít vyřazení vliv na celou sezonu?
Kdybychom postoupili, byli bychom někde jinde. Měli bychom jistotu pohárů na podzim, mohli jsme si to rozdat o Ligu mistrů s velkým soupeřem. Je to zklamání, ale život jde dál, začíná nový den. Počkáme si na los a pak se musíme dostat do Evropské ligy. To je pro nás zásadní.

Autor:


Fiat Ducato 2.3 L2H2 č.137.
Fiat Ducato 2.3 L2H2 č.137.

r.v. 2012, naj. 179 000 km, diesel
337 590 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze