Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šilhavý: Z deseti zápasů jednou Udine porazit můžeme. Snad to vyjde teď

Fotbalisté Liberce během tréninku. | foto: MF DNES

22 2013
Terst (Od našeho zpravodaje) - Fotbalovou soutěž v Itálii řadí liberecký trenér Jaroslav Šilhavý k nejlepším na světě. Přesto chová naději, že jeho tým je v play-off Evropské ligy schopen Udine vyřadit Udine.

"Samozřejmě, že z deseti zápasů bychom s nimi mohli vyhrát jen jeden nebo dva. Věřím ale, že to budou právě ty, které nás teď čekají," doufá Šilhavý.

První zápas se hraje ve čtvrtek od 20.45 v přímořském Terstu, na stadionu v Udine se dokončuje rekonstrukce.

Kudy povede cesta k úspěchu?
Především musíme uhlídat dva jejich nebezpečné útočníky: Di Nataleho a Muriela. Kolem Di Nataleho se všechno točí. I v pětatřiceti je to výborný fotbalista a střelec. Když tohle zvládneme, tak věřím, že jsme schopni se sami z nějakého útoku prosadit. Určitě vstřelit gól na hřišti soupeře bude velké plus. Soupeř má skvělé hráče a je jasný favorit, o tom není sporu. My ale chceme uhrát takový výsledek, který by nám uchoval naději pro boj v odvetě. Strach ze soupeře nemáme.

Je v silách Liberce hráče typu Di Nataleho s bohatými zkušenostmi z reprezentace ubránit?
Kluci v obraně jsou dost zkušení. Kováč byl i v národním týmu a Kelič už také odehrál svoje. Samozřejmě Di Natale je vynikající a dokáže se prosadit i z přímých kopů, které se bránit nedají. Ale je to taky jen hráč z masa a kostí. Je zapotřebí dobře zahustit střed. Italové vedou hodně útoků právě přes střed. Hrají na tři obránce, na krajích mají dva běhavé pracanty a vpředu dva špičkové útočníky.

Mohlo by vám pomoci, že v Terstu nebude mít Udine velkou diváckou podporu?
V zápase třetího předkola Evropské ligy přišlo na zápas se Širokým Brijegem v Terstu jen pět tisíc lidí, ale Udine jasně vyhrálo. Jsou to hráči, kteří když potřebují, tak zaberou. Je to velké mužstvo. Italská liga začíná sice až o víkendu a je jasné, že Udine se bude soustředit hlavně na ni, ale nemyslím si, že by nás podcenili a nechtěli postoupit do hlavní soutěže Evropské ligy. Myslím, že se na nás svědomitě připraví.

Jaký je to pocit být krůček od základní skupiny Evropské ligy?
Očekávání jsou velká a postup by byl obrovským úspěchem, navíc přes takové mužstvo. Necítím, že by nám dával někdo nůž na krk, že postoupit musíme. Neřekl bych ani, že je to cíl, spíš je to náš velký sen. Teď se ukáže, jsi si hráči ten sen touží splnit.Najdete na iDNES.czmobilní verze