Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Katastrofální výsledek. Brazilci, žádám vás o odpuštění, prosil Scolari

Brazilský kouč Luiz Felipe Scolari během semifinále MS proti Německu. | foto: Ruben SprichReuters

9 2014
Trenér brazilských fotbalistů Luiz Felipe Scolari se posadil za stůl a do mikrofonu pohnutým hlasem řekl: "Žádáme všechny Brazilce o odpuštění."

Od závěrečného hvizdu neuplynula ani půlhodina, když Scolari přestoupil před novináře. Za necelou půlhodinu jeho tým v semifinále mistrovství světa prohrával 0:5, nakonec Německu podlehl 1:7 a na domácím šampionátu si zahraje jen o třetí místo.

"Kdo je za ten výsledek zodpovědný? Já, jen já," prohlásil Scolari.

Po zápase, který Brazílii přinesl nejhorší porážku v historii, si hráče i kolegy z realizačního týmu svolal do středu hřiště a všechny chlácholil. "To já," ukazoval prstem na sebe.

"Vinu za ten katastrofální výsledek si můžeme rozdělit všichni, ale byl jsem to já, kdo určil sestavu a taktiku. Byla to moje volba," zdůraznil Scolari.

„Pokud bych měl přemýšlet o svém životě jako fotbalista, jako trenér, jako učitel tělesné výchovy, myslím, že to byl nejhorší den mého života," řekl Scolari.

"Oni na mistrovství světa odehráli svůj nejlepší zápas a my náš nejhorší. Proto takový rozdíl,“ říkal Scolari.

Fotogalerie

„Snažili jsme se dělat co bylo v našich silách, ale narazili jsme na mimořádného soupeře. Nebyli jsme schopní Němcům čelit. Myslím si, že ani Němci vám nebudou schopní říct, jak to bylo možné, ale musíme je respektovat. Život jde dál, stalo se.“

Ani Neymar, pokud by mohl hrát, by Brazílii prý nespasil: „Prosím vás, nesnažme se hledat omluvy v tom, že nám chyběl Neymar,“ zdůraznil Scolari. „Když dostanete tolik gólů během chvíle, tak to nemá nic společného s Neymarem.“

První gól dostala Brazílie v 11. minutě. Druhý a čtvrtý dělilo 179 vteřin, pátý inkasovala v 29. minutě. V závěrečné dvacetiminutovce dostala další dva a v poslední minutě snížila.

Sen o finále, sen o zlatu, o šestém titulu mistrů světa se rozplynul. Brazílie zase nevyhraje trofej na turnaji, který pořádá.

"Prosím, vyřiďte můj vzkaz všem lidem v Brazílii. Prosím, přijměte omluvu za tohle vystoupení. Je mi strašně líto, že že jsme nebyli schopní se dostat do finále. Pokusíme se získat bronz, pořád máme o co hrát,“ uzavřel Scolari.

Radost a smutek. Fanoušci v Berlíně a v Riu po semifinále MS:

Autoři: ,


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze