Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Lička u týmu jedenadvacítky končí

20 2003
Praha - Po neúspěšné baráži české fotbalové jedenadvacítky se Švýcarskem se zavírá voda nad jejím trenérem Wernerem Ličkou. "Byl bych rád, kdyby už po prosincovém výkonném výboru bylo jasno alespoň o základních kamenech nového realizačního týmu," naznačil svazový předseda Jan Obst, že k nově se tvořící jedenadvacítce, která začne další kvalifikační seriál příští podzim, přijdou jiní trenéři.

Lička má sice s fotbalovým svazem smlouvu do konce letošního roku s opcí, ale tu nyní po vyřazení z boje o účast na mistrovství Evropy zaměstnavatel nevyužije. "I když se tato záležitost ještě v širším fóru neprobírala, nepředpokládám, že by Lička u mužstva zůstal," uvedl Obst. "Opci bychom uplatnili, kdyby se na evropský šampionát postoupilo. To se však nestalo."

S tvrdou realitou je už smířený samotný Lička, který už má podle vlastních slov ujasněné, co bude dělat dál. "V hlavě mám jasno, ale oznámím to až na pracovní schůzce s generálním sekretářem fotbalového svazu Fouskem a se svazovým místopředsedou Mokrým," prohlásil Lička.

V dalším kvalifikačním cyklu kategorie do 21 let budou reprezentační dres oblékat především hráči, kteří ve středu odcestovali s trenérem Pavlem Vrbou na mistrovství světa do Spojených arabských emirátů.

Za nejvážnější kanditáty na uvolněné místo po Ličkovi jsou v kuloárech považováni tři fotbaloví odborníci. Šéf mládežnických reprezentací Dušan Fitzel, který dělal Ličkovi asistenta, dále Vítězslav Lavička, jenž naposled působil na Žižkově, a Milan Bokša, jehož posledním působištěm byl Synot. Bokša navíc v osmdesátých letech tehdy ještě federální jedenadvacítku vedl společně s trenérem Packertem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze