Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Lička u jedenadvacítky skončil

2 2003
Praha - Trenér Werner Lička už nepovede fotbalisty do jedenadvaceti let. "Nebyl naplněn základní cíl, a tím byl postup na mistrovství Evropy," vysvětlil generální sekretář Petr Fousek. Ličkovi na konci roku vyprší smlouva a po neúspěšné baráži se Švýcarskem Českomoravský fotbalový svaz v kontraktu uvedenou opci neuplatní.

Lička přijal zprávu o skončení angažmá u reprezentační jedenadvacítky vyrovnaně. Jak sám říká, v hlavě měl jasno hned po vyřazení od Švýcarska.

"Trenér, který nesplní daný výkonnostní cíl, by ve funkci dál pokračovat neměl. Dnes to proto byla spíše zdvořilostní a formální záležitost," vysvětloval v rozhovoru s ČTK klidným hlasem Lička.

Na svazu kouč předložil svou analýzu neúspěchu v nedávné baráži o postup na mistrovství Evropy. "Tu postoupím výkonnému výboru," uvedl Fousek.

Svaz mezitím zahájil vyhledávaní vhodného kandidáta, který by mužstvo vedl v kvalifikaci pro nadcházející ME. Její program bude znám v pátek, kdy se losuje kvalifikace MS seniorů.

Složení skupin jednadvacítek bude totožné, jako u prvních týmů. O Ličkově nástupci se rozhodne podle svazových funkcionářů nejpozději na lednovém zasedání výkonného výboru. V kuloárech se zatím přetřásají jména možných favoritů.

Největším adeptem je podle dostupných informací Vítězslav Lavička, který v průběhu
podzimu ukončil angažmá ve Viktorii Žižkov. Mluví si také o Dušanu Fitzelovi, který působil v roli asistenta u dvou  posledních trenérů jednadvacítky.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze