Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Kodaně si pozval české fotbalisty, aby mu o Spartě překládali

V říjnu v Kodani domácí tým porazil Spartu 1:0. V odvetě na Letné potřebuje alespoň těsnou výhru Sparta, aby postoupila. | foto: ČTK

15 2009
Před odletem k pohárovému utkání do Prahy si Stale Solbakken, trenér fotbalistů Kodaně, pozval do kanceláře obě české akvizice Zdeňka Pospěcha s Liborem Sionkem. Na českém webu jim ukázal zprávy o Spartě a požádal je: "A teď překládejte."

"Hlavně chtěli vědět informace o zdravotním stavu hráčů, kteří byli zranění," poznamenal Sionko.

"Nejdřív jsem si říkal, že po nich žádné rady chtít nebudu, protože z nich nic kloudného nevypadne," prohodil Solbakken s úsměvem. "Samozřejmě, že si dělám legraci. Samozřejmě, že jsme o Spartě mluvili."

Sparta versus FC Kodaň. Ve středu od 21.05 na Letné vypukne rozhodující bitva o postup z Evropské ligy. Hostům stačí remíza, sparťané potřebují vyhrát. "Šance jsou vyrovnané, je to padesát na padesát," prohlásil kodaňský kouč.

"Pro Spartu mluví domácí prostředí, je v něm hodně silná. Moc dobře si pamatuju, jak tady v létě porazila Panathinaikos a pak měla velkou smůlu s Eindhovenem," říkal Solbakken. "Máme ke Spartě obrovský respekt. Přesto věřím, že tady potřebný bod uhrajeme a postoupíme."

K postupu na hřišti bude pomáhat i čerstvě jedenatřicetiletý Pospěch, o rok starší Sionko nejspíš zůstane jen na lavičce. "Nastoupí jen jeden z Čechů," potvrdil trenér Kodaně.

"Ani mi to říkat nemusel, je mi jasné, že v základu nebudu," prohodil Sionko smířeně. "A na téhle lavičce vlastně budu sedět poprvé," ukázal před večerním tréninkem směrem k hostující střídačce.

Sionko i Pospěch totiž ve Spartě působili. Sionko čtyři a půl roku, Pospěch o dva roky méně, ale vypracoval se dokonce na kapitána.

"Zdeněk ví detaily, které může vědět jen člověk, který ve Spartě hrál. Na druhou stranu si nemyslím, že i hodně cenné informace by rozhodly. Obě mužstva se už potkala v říjnu u nás v Kodani a nepředpokládám, že by někde zůstalo zásadní tajemství, které by zápas ovlivnilo," přemítal Solbakken.

"Prožil jsem tady nádherné roky, je to pro mě výjimečný zápas," dodal Pospěch.

"Na Spartě jsem vlastně doma," podotkl Sionko.

Ale ve středu večer budou oba chtít, aby domácí tým byl smutný.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze