Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jarolím se sešel s Berbrem. Kouč povede tým do konce kvalifikace o Euro

Trenér českých fotbalistů Karel Jarolím během kvalifikačního utkání v Ázerbájdžánu. | foto: Reuters

16 2017
Fotbalový trenér Karel Jarolím zůstane trenérem české reprezentace minimálně do konce kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020. Rozhodlo se to na schůzce nejužšího vedení asociace se samotným koučem.

Napjatá situace mezi vedením fotbalu a trenérem národního mužstva se  uvolnila, válka je zažehnána, silná slova zmizela.

„Bylo zapotřebí si některé věci s trenérem Jarolímem jasně vyříkat, což se myslím povedlo. Karel pochopil, že nám jde o stejnou věc, a že sportovní cíle pro jakéhokoliv trenéra musí být jasně předem definovaný,“ prohlásil místopředseda a faktický šéf českého fotbalu Roman Berbr.

Když minulý týden skončila kvalifikace o postup na mistrovství světa 2018, pro Česko tak neúspěšná, Berbr kouče i mužstvo před novináři tvrdě kritizoval.

Jarolíma ostrou rétorikou překvapil, zvlášť když na předchozím setkání tak konkrétní k němu nebyl.

Vypadalo to, že chce, aby Jarolím rezignoval. Odvolat ho, to se mu nehodilo. Kouč zase nechtěl žádné kroky podnikat bez dalšího vysvětlení.

„Osobní schůzka byla po událostech posledních dnů nutností a já jsem rád, že k ní došlo velmi rychle. Byla intenzivní a je dobře, že obě strany mluvily otevřeně. Vyjasnili jsme si vzájemná stanoviska i budoucí komunikaci,“ řekl Jarolím. „Všichni chceme úspěch pro český fotbal a já věřím, že současný reprezentační tým na něj může dosáhnout.“

Česko v bojích o šampionát skončilo až třetí ve skupině za Německem a Severním Irskem, nedosáhl tak ani na baráž, která byla cílem. Naději na šampionát skončila dvě kola před koncem kvalifikace.

Když se v říjnu dohrála i poslední utkání, Jarolím svou roční práci u národního mužstva obhajoval před výkonným výborem. Berbra jeho analýza nepřesvědčila. „Nebyla jednoznačně dobře přijata,“ tvrdil Berbr.

Ve svém kritice například zmínil, že ho znepokojuje vliv hráčských agentů na nominaci. Proti tomu se Jarolím ostře ohradil. Na pondělní schůzce si obě strany leccos vysvětlily.

„Vedení asociace přijalo ujištění Karla Jarolíma o maximální nezávislosti reprezentační nominace na vůli agentů,“ oznámila asociace.

Jarolím tak bude národní mužstvo připravovat pro nadcházející Ligu národů, která se hraje na podzim 2018, a následnou kvalifikaci.

„Sportovní cíle trenéra Jarolíma u reprezentačního týmu přesně stanoví až nové vedení asociace, které vzejde z mimořádné valné hromady 12. prosince v Nymburku,“ upřesnila asociace.

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze