Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Itálie: Chlapci byli zasmušilí, ale věřil jsem, že Česko porazí

Cesare Prandelli | foto: Reuters

11 2013
Turín (Od našeho zpravodaje) - Pršely na něj samé komplimenty. Italský trenér Cesare Prandelli na tiskové konferenci děkoval a rozdával úsměvy. Jak by také ne, když porazil českou reprezentaci a tu svou posunul na mistrovství světa do Brazílie. "Ověřil jsem si, že máme hodně kvalitní tým," řekl po vítězství v Turíně.

Věřil jste ve vítězství i po prvním poločase, který jste s Čechy prohráli?
Věřil, i když chlapci byli o přestávce docela zasmušilí. Já jsem ale viděl, že jsme lepší, jen jsme neproměnili první čtyři šance. Věděl jsem, že to kluci dokážou.

Dokázal jste to s nimi. Už dvě kola před koncem jste postoupil šampionát do Brazílie. Co pro vás bylo v kvalifikaci nejtěžší?
Unést všechna ta očekávání, která na nás byla kladena. Není snadné být favoritem.

Může se squadra azzurra ještě zlepšit?
Spíš bych chtěl mluvit o našich kvalitách, než o slabinách. Musím říct, že mám tým, který si je jistý sám sebou. To bylo vidět i v utkání proti Česku. Odehráli jsme vynikající zápas.

Řekl jste, že po postupu se vyjádříte ke své budoucnosti. Spekulovalo se, že po mistrovství světa skončíte. Tak co tedy?
Nebavme se o mé budoucnosti, když se ještě hraje kvalifikace. Chci pomoci týmu, aby nadále rostl. Myslím, že turnaj v Brazílii bude úžasná zkušenost.

Váš cíl bude na šampionátu kde?
My jsme si Brazílii vyzkoušeli při Konfederačním poháru a zjistili jsme, že nejdůležitější bude fyzická příprava. Musíme být svěží. Teprve pak se můžeme bavit o cílech.

A co řeknete o reprezentační premiéře na stadionu Juventusu?
Že to byla nádhera. V pondělí nás krásně přivítalo celé město a při zápase za námi stálo téměř čtyřicet tisíc lidí. Cítil jsem v tom lásku k naší reprezentaci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze