Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Grant k české reprezentaci? Čtyři internacionálové proti, jeden pro

Avram Grant - sázka do české fotbalové loterie | foto: Reuters

23 2009
Pouze Vladimír Táborský by se nebránil angažování izraelského kouče Avrama Granta k české fotbalové reprezentaci. Zbývající čtyři oslovení bývalí reprezentanti jsou přesvědčeni, že národní mužstvo by měl vést český kouč.


RADEK DRULÁK
Při hledání nového reprezentačního trenéra bych se díval do vlastních řad. Jsem přesvědčený, že kvalitní trenéry, kteří by mohli vést národní mužstvo, v česku máme. A samozřejmě, že stejně jako pro drtivou většinu laiků i odborníků jsou i mými favority Hašek s Jarolímem.

JAN FIALA
Jednoznačně se stavím za českého kouče. S cizince by přišly problémy, které si teď neuvědomujeme. Například by musel mít tlumočníka, nezná českou mentalitu, nemá přehled o hráčích, hlavně o potenciálních reprezentantech. Mně prostě ta akce s Grantem přijde spíš jen jako velké gesto, než uvážlivé řešení složité situace.

ZDENĚK NEHODA
Máme v Česku dost trenérů, kteří by roli reprezentačního kouče dobře zvládli. A mluví pro ně i dokonalý přehled o hráčích, kteří by pro národní mužstvo přicházeli perspektivně v úvahu. Grant naopak zná jen Čecha, kterého trénoval.

VLADIMÍR TÁBORSKÝ
Proti Grantovi nebo jinému zahraničnímu trenérovi bych nebyl, protože takový kouč nebude u nás s nikým spojený, nebude z těch neutěšených poměrů a nebude naslouchat nejrůznějším manažerům i rádoby manažerům. Úsudek by si jistě udělal sám. Ale něco mi říká, že k angažování zahraničního trenéra stejně nedojde.

LADISLAV VÍZEK
Angažování Granta považuju za blbost. A když dovedl Chelsea do finále Ligy mistrů, tak proč nikde netrénuje. Tenhle fakt napovídá hodně. I pro mě jsou jasná česká jména: Jarolím a Hašek. Teda Hašek, pokud si nebude chtít sednout do svazového předsednického křesla. A hlavně, současné rozhádané fotbalové bratrstvo ze Strahova by volbu reprezentačního trenéra mělo nechat na příštím vedení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze