Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Změny? Po jednom zápase nerozmetáme všechno dobré, říká trenér Lavička

Trenér Sparty Vítězslav Lavička děkuje fanouškům za podporu po postupu do základní skupiny Evropské ligy. | foto: ČTK

6 2014
Důležitý krok směrem k jarní části Evropské ligy může udělat fotbalová Sparta: v prestižní bitvě potřebuje porazit Slovan Bratislava. Na hřišti soupeře sparťané vyhráli 3:0, zápas ale poznamenala bitka fanoušků. „Věřím, že s podporou slušného fandění našich příznivců zápas zvládneme,“ říká Vítězslav Lavička, trenér Sparty.

Podle sázkových kanceláří jste jasným favoritem utkání. Na výhru Slovanu Bratislava jsou kurzy 15:1. Vnímáte to podobně?
Abych se přiznal, tak kurzy sázkových kanceláří nesleduji. Na základě výsledků ve skupině i našeho vítězného utkání v Bratislavě se však role favorita nezříkáme. Do utkání půjdeme se zdravým respektem, i vzhledem k prvnímu zápasu.

Jak to myslíte?
Slovan nám byl v určitých pasážích zcela rovnocenným soupeřem, dělal nám problémy. Už v tom zápase byli u týmu noví trenéři Chovanec se Sieglem, ale od té doby dostali víc času, aby lépe poznali tým. Do sestavy zařadili jiné hráče, z mého pohledu víc rychlostních typů. Zlepšené výsledky Slovanu z poslední doby naznačují, že bude mít určitě ambici, aby na Spartě ukázal to nejlepší. Podobná slova jsem slyšel i z úst Jozefa Chovance, takže se připravujeme na náročný zápas. Slovan cítí šanci se na Letné ukázat a potrápit nás.

Už jste zmínil, že se Slovan výsledkově zlepšil, po předešlé bídě vyhrál dva ze tří posledních zápasů, navíc už s týmem trénuje zkušený útočník Róbert Vittek. Myslíte, že jeho osobnost může působit jako pozitivní impuls v kabině soupeře?
To všechno jsou fakta, která nás tady na Spartě všechny drží v permanenci.

Společně s Neapolí a Bernem máte po šesti bodech. Při výhře se Slovanem by už v příštím utkání s Neapolí mohlo jít o postup. Jak situaci v tabulce vidíte?
Důležitost zápasu se Slovanem je pro další vývoj ve skupině nesporná, jsme si toho vědomí.

Budete potřebovat i „pomoc“ fanoušků. Kvůli řádění v Bratislavě má Sparta podmínku a při případných výtržnostech se Slovanem vám hrozí i uzavření stadionu. To by pro utkání s Neapolí byla velká komplikace, co říkáte?
Pevně věřím, že zápas se Slovanem proběhne za rozumného fandění diváků, kteří přijdou a užijí si dobrý fotbal.

Do utkání jdete po nepovedené ligové bitvě v Plzni, kde jste prohráli 0:2. Zvažujete nějaké změny v sestavě, nebo jste to utkání bral jen jako varování?
Zápas v Plzni se nám nepovedl, o tom není pochyb. Utkání jsme si zhodnotili a už se intenzivně soustředíme na Slovan. Jestli bude sestava totožná, nebo uděláme změny, v tom teď nebudu konkrétnější. Nechci ale, aby to bylo vnímáno tak, že po jednom nepovedeném zápase rozmetáme všechno dobré, co jsme doteď vytvořili.

Sdílí tento názor i sparťanské vedení?
Hodnocení Plzně proběhlo i v rámci vedení Sparty. Z této strany přišel samozřejmě kritický pohled. Naše chyby vedly k tomu, že šla Plzeň rychle a lacině do dvoubrankového vedení, což poznamenalo další průběh zápasu.

Zpět ke Slovanu. V Evropských pohárech na domácím stadionu v této sezoně jen vyhráváte. Zohledňujete to nějak v přípravě?
I tenhle fakt vnímáme a rádi bychom šňůru úspěšných výsledků v pohárech na Letné ve čtvrtek večer prodloužili.

Podívejte se, co říkali trenéři na předzápasové tiskové konferenci:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze