Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pelta se sešel s trenérem Vrbou a zástupci Plzně. Podrobnosti neřeknou

Pavel Vrba | foto: MAFRA

12 2013
Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta se sešel s Pavlem Vrbou, který je hlavním kandidátem na pozici trenéra reprezentace. Na schůzce byli i zástupci Viktorie Plzeň - předseda představenstva Tomáš Paclík a generální manažer Adolf Šádek.

Fotbalová asociace o schůzce informovala v krátké tiskové zprávě: "Předmět setkání a jakékoliv další podrobnosti na základě dohody obou stran prozatím nebudou zveřejněny ani komentovány. Fotbalová asociace i Viktoria Plzeň budou o případném dalším vývoji informovat své mediální partnery i další zástupce sdělovacích prostředků."

Téma schůzky je zřejmé. Šéf českého fotbalu Pelta si devětačtyřicetiletého kouče Vrbu vysnil jako trenéra pro reprezentaci. Tu teď provizorně vede Josef Pešice, který v září nahradil Michala Bílka.

Už v pondělí přitom iDNES.cz a MF DNES informovaly, že Vrba se do konce týdne musí rozhodnout, zda (a případně kdy) národní tým převezme.

"Pelta se rozhodl pro Vrbu a necouvne," říkají lidé, kteří do detailu znají české fotbalové zákulisí.

Proto se Pelta už minulý měsíc sešel s Vrbou, aniž by informoval zástupce plzeňského klubu. Plzeň potom oznámila: "Pavla Vrbu nepustíme ani teď, ani v zimě, ani po skončení této sezony. Je to definitivní."

Tím však příběh neskončil. Obě strany se v úterý odpoledne sešly znovu a jednání poprvé přiznaly veřejně.

"Na základě dohody nebude ani Viktoria Plzeň schůzku komentovat," prohlásil plzeňský tiskový mluvčí Pavel Pillár.

Podle všeho rozhodnutí záleží na samotném Vrbovi, který má v pracovní smlouvě (do roku 2015) klauzuli, v níž se pamatuje na předčasný odchod. Mluví se o odstupném osm milionů korun. Klauzule vyprší právě na konci týdne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze