Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dovalil: Prohra mrzí, ale naše práce bude hodnocena až po mistrovství

Trenér reprezentační jedenadvacítky Jakub Dovalil | foto: Milan NosekiDNES.cz

28 2015
Trenér české fotbalové reprezentace do 21 let Jakub Dovalil nehledal výmluvy a po porážce 0:1 sportovně uznal: „Anglie byla o ten jeden gól lepší. Ale hráči makali, nevypustili to. Bohužel ten gól v podobě vyrovnání nepřišel.“

V posledních třech přípravných zápasech jste hráli proti účastníkům blížícího se mistrovství Evropy a ani jednou jste nevyhráli. Znamená to pro vás něco?
Máme dvě remízy a jednu prohru. Ale naše práce bude hodnocena až po mistrovství. To je klíčové. Pořád je to příprava a Euro bude jiné. Každopádně prohra s Anglií mrzí.

"Malé" Euro

Mistrovství Evropy do 21 let proběhne od 17. do 30. června v Praze (Eden a Letná), Olomouci a Uherském Hradišti. Česko, které šampionát hostí poprvé v historii, se v základní skupině utká s Německem, Srbskem a Dánskem.

Anglii jste do šancí moc nepouštěli, ale ani vy jste si příliš gólových příležitostí nevypracovali. Je největší problém právě v ofenzivě?
Anglie měla dva nebo tři rozdílové hráče, kterými my nedisponovali. A co se týče ofenzivy, tak nám v prostředku hřiště chyběl pohyb. Na to se potom všechno nabalilo.

V útoku nastoupil Matěj Vydra, který se do jedenadvacítky vrátil po třech a půl letech. Jak jeho výkon hodnotíte?
Matěj pracoval na sto procent. Střídání nebylo kvůli špatnému výkonu. Dostal se do dvou šancí, dokázal udržet míč... Ale ve finální fázi mu naši záložníci nepomohli. Každopádně je to čerstvé a ještě se na ten zápas musím podívat.

Dokonce úplně poprvé nastoupil obránce Patrizio Stronati.
Když už jsme ho pozvali, tak jsme ho chtěli vidět v celém zápase. Měl dobré i horší věci. Ve vzduchu byl v pořádku, ale zapracovat by měl na rozehrávce. S tou jsme na štíru, obecně ji nemáme jako třeba Němci.

V úterý nastoupíte k dalšímu přípravnému zápasu, a to proti Portugalsku. Připojí se někdo z áčka, kdo věkem ještě do jedenadvacítky patří?
Áčko ještě v sobotu hraje kvalifikaci proti Lotyšsku, to je priorita. Pak se ta situace bude řešit.

Ale budete tlačit na to, aby se k vám někdo přesunul?
S trenérem Pavlem Vrbou jsme si něco řekli, ale shodli jsme se, že to budeme řešit až po tom Lotyšsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze