Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Chorvatů Čačič: Češi hrají moderní fotbal, mohou být nepříjemní

Chorvatský trenér Ante Čačič rozdává pokyny. | foto: Profimedia.cz

25 2016
Signál dokumentující sebevědomí chorvatského fotbalu přiletěl ze Záhřebu. Ante Čačič, dvaašedesátiletý trenér tamní reprezentace, kterou převzal loni v září, poskytl nedlouho před turnajem Euro video rozhovor pro web chorvatského svazu. "Můžeme se měřit s každou reprezentací na světě," řekl mimo jiné.

Jak vnímáte atmosféru kolem chorvatské reprezentace před mistrovstvím Evropy?
Optimismus, který se objevil v chorvatské veřejnosti, se opírá o několik skutečností. Většina našich hráčů je v nejlepších letech, mají zkušenosti z posledního mistrovství světa a Evropy, mnozí se prosadili v předních ligových soutěžích a jsou nositeli hry v klubech jako Barcelona (Rakitič - pozn.), Real Madrid (Modrič, Kovačič), Inter Milán (Perišič), Fiorentina (Kalinič) nebo Juventus (Mandžukič). To nás opravňuje k tomu, že naše sebevědomí roste.

Ve Francii čekají chorvatský tým ve skupině D celky Španělska, Česka a Turecka. Jaký je váš názor na tyto soupeře?
Všechny je třeba respektovat, je to kvalitní a těžká skupina, k čemuž přispíváme také my. O Španělsku není třeba dlouho hovořit, ta reprezentace má silný motiv - může vyhrát mistrovství Evropy potřetí v řadě, což se ještě nikomu nepodařilo. Česko má velmi mladý tým, který hraje moderní fotbal, přímý, rychlý a dobře organizovaný. Nemají velká očekávání, ale mohou být velmi nepříjemní. S Tureckem jsme v posledních letech hráli často a vždycky to bylo otevřené. Kdo z téhle skupiny postoupí, bude mít šanci hrát rovnocenně s kýmkoli ve vyřazovací části.

Co všechno musíte udělat, aby mezi postupujícími bylo Chorvatsko?
Nejdůležitější je, aby všichni hráči byli zdraví a vydržela jim forma. Pak můžeme být dobří, věřím, že to tak bude. Euro je možná kvalitnější turnaj než mistrovství světa. Budu se snažit připravit tým tak, aby se hráči soustředili na každý zápas zvlášť. Když to zvládneme, můžeme pomýšlet na závěrečná kola.

Jaké si tedy kladete cíle a jaká jsou vaše očekávání?
Budeme se snažit hrát svoji hru, prvním cílem je postup ze skupiny. A potom je možné všechno, protože Chorvatsko se může měřit s každou reprezentací na světě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze