Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Brückner remízu nakonec bral

15 2006
Praha - Vzhledem k vývoji zápasu a soupeřovým vyloženým šancím musíme být s remízou spokojeni. To prohlásil na úvod pozápasové tiskové konference trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner. Jeho tým hrál v Praze na Letné s Dánskem 1:1, když v závěru Marek Čech zlikvidoval penaltu a poté Baroš vyrovnal.

"Je dobře, že jsme na závěr sezony neprohráli. I ten výsledek je přece jen důležitý," řekl Brückner. "Vím, že v prvním poločase byla naše hra kostrbatá, naopak prvních třicet minut druhé půle se mi líbilo."

K dánským sólovým nájezdům, kterým v závěru utkání bravurně čelil gólman Čech, se trenér vyjádřil podrobněji.

"Pořád jsme nemohli vyrovnat, tak jsme prostě museli jt do rizika," zmínil Brückner momenty, kdy v obranné linii zůstávali jen dva stopeři. "A to riziko někdy vyjde, někdy nevyjde. Nám tentokrát vyšlo."

Stalo se tak ale především zásluhou gólmana Čecha, jenž svými zákroky přiváděl protihráče k zoufalému lomení rukama.

"Nikdy hráče nekritizuju ani nechválím jmenovitě, to je věc kabiny. Ale tentokrát jednu výjimku udělám. Absolutorium zaslouží brankář Čech. Likvidoval sólové nájezdy, chytil penaltu a my jsme z toho vzápětí vyrovnali. To prostě za zvláštní pochvalu stojí."

Jinak si Brückner u svého mužstva dobře všiml různých nedostatků jak v obranné, tak v útočné fázi hry. "Ale je to daň tomu, že vzhledem k mnoha a stále přibývajícím absencím zraněných hráčů to byl větší test, než jsme původně chtěli."

Jak se jednotliví hráči prezentovali, to prý pro trenéra bylo naprosto čitelné. "Ale jména nechtějte, ne, to ne," připomněl kouč jednu ze svých zásad.

A co Brückner myslel tou kostrbatostí v prvním poločase?

"Chyběl tam přece Rosický. Ostatní čekali, že to vezme a projde s míčem od kvality jedna do kvality sedm, jak já říkám. A postupně si všimli, že on tam není. Proto ta kostrbatost."

Nakonec však Brückner své muže pochválil.

"Nejen pomocí toho závěrečného rizika, ale i obrovskou vůlí a morálkou jsme dokázali vyrovnat a výsledek zachránit. A vůbec bych Barošův vyrovnávací gól neoznačoval jako moment, který odvrátil ostudu. Žádná ostuda to od nás nebyla."

Český záložník Radek Šírl (vlevo) nedovoleně zastravuje Mikkela Thygesena z Dánska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze