Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč Jarolím: Nemůžeme čekat, že nám dá soupeř doma něco zadarmo

18 2014
V Mladé Boleslavi už vědí, že pokud čtvrteční výhru 2:1 na bosenským Širokým Brijegem přetaví v postup do třetího předkola Evropské ligy, čeká tam na ně slavný Lyon. Nikdo z klubu ani kouč Karel Jarolím však zatím nechce možného soupeře komentovat.

Pár hodin před zápasem musel kouč Karel Jarolím řešit veleproblém. Dozvěděl se, že do utkání druhého předkola Evropské ligy proti  bosenskému Širokému Brijegu nemůže nasadit muže, na němž chtěl postavit obranu. Jakubu Navrátilovi platil čtyři roky starý trest za vyloučení v duelu proti Besiktasi Istanbul, do něhož nastoupil ještě v dresu Plzně.

„Dozvěděli jsme se to na poslední chvíli. Čekali jsme, že z UEFA přijde nějaké vyjádření. Alespoň že to dopadlo takhle, protože kdyby Navrátil nastoupil, zvítězil by soupeř kontumačně,“ řekl Karel Jarolím.

Byla kvůli nečekanému zásahu do předpokládané sestavy hodně narušena kompaktnost vaší obrany?
Vzadu to nefungovalo. Kdyby hrál soupeř doma, tak by nás za to asi potrestal.

A dají se ty potíže přičíst Navrátilově absenci?
Místo něj narychlo naskočil devatenáctiletý Lukáš Hůlka, o němž nemůžu říct, že by zklamal. Dozvěděl se opravdu až na poslední chvíli, že bude hrát a vypořádal se s tím dobře. Byli tam jiní, co měli podat lepší výkon.

Dá se prozradit, kde se stala chyba? Přece jen, karetní tresty by si měl klub asi ohlídat lépe.
Já už bych se v tom nebabral. Stalo se, byla to nepříjemnost, ale už se na tom nic nezmění.

Fotogalerie z utkání

Dobrá, tak k zápasu. Domácí vítězství 2:1 nebývá v pohárech před odvetou považováno za zrovna extra výsledek...
Jsme v poločase a nemůžeme spoléhat na to, že nám dá soupeř v odvetě u něj doma něco zadarmo. Budeme muset být aktivní a minimálně jednou skórovat.

Proč se vám to doma nepodařilo z velké převahy více než dvakrát?
Měli jsme tam i další situace, ale většinou špatně vyřešené. Hráči nebyli ve správných momentech na potřebném místě. Vzhledem k vývoji střetnutí musíme být rádi, že jsme výsledek otočili.

Povedlo se to i díky vašemu střídání, obránce Bartl při prvním kontaktu s balonem po parádní individuální akci připravil gól.
Není tomu tak vždy, ale tohle střídání se opravdu povedlo.

V sestavě figurovalo plno pohárových nováčků, nedoplácel tým na nedostatek zkušeností?
Hodně kluků hrálo v pohárech poprvé, to je pravda. Proto potřebujeme postoupit, aby ty zkušenosti mohli dál sbírat.

Oproti jaru jste velmi zamíchali složením mužstva a zřejmě by to mělo vyústit i v jiný herní projev. Byl podle vás čitelný už nyní?
Tohle hodnotit po prvním zápase, to je těžké. Každopádně chceme hrát kombinační a běhavý fotbal a mít s ním i úspěšné výsledky.Najdete na iDNES.czmobilní verze