Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nemůžu hráče dva týdny nechat odpočívat, řekl Bílek. A přichystal kemp

Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek (vpravo) a manažer mužstva Vladimír Šmicer přicházejí na tiskovou konferenci před kvalifikačním utkáním s Itálií. | foto: Kamaryt MichalČTK

23 2013
Vybral si hráče, které chtěl. A všichni jsou zdraví. Pro trenéra českých fotbalistů Michala Bílka to dva týdny před kvalifikačním zápasem s Itálií (7. června na Spartě) musí být pozitivní signál. "To máte pravdu, ale podobně jsme na tom byli i v březnu před Dánskem. A jak to dopadlo," připomněl kouč domácí porážku 0:3.

Právě kolaps v olomouckém utkání výrazně zkomplikoval cestu na mistrovství světa 2014 do Brazílie. Ze zbývajících pěti utkání potřebují Češi čtyřikrát zvítězit, aby o šanci na postup nepřišli. A z toho hrají dvakrát s Itálií, favoritem a lídrem skupiny.

"Perfektně složený tým. Už to není jen výborná defenzíva, ale mají i vynikající ofenzivní hráče jako Balotelliho, Osvalda, Montoliva nebo Giovinca. Ale aspoň jednou musíme Italy porazit. A asi v uvozovkách jednodušší to bude doma," říká Bílek.

Ale červnový termín není zrovna ideální, souhlasíte? Hráči jsou unavení, třeba Čech má za sebou bezmála sedmdesát zápasů.
My jsme hrát nechtěli, Italové hrát nechtěli, ale bohužel to tak vyšlo. Každopádně nesmíme řešit, jestli je to špatný nebo dobrý termín, ale musíme se dobře připravit.

I proto jste pro reprezentanty, kterým už skončí sezona (Rosický, Jiráček, Gebre Selassie, Kalas, Sivok, vydra, Hübschman) připravili mimořádný pětidenní tréninkový kemp?
Už na posledním srazu jsme o tom mluvili. Vím, že nemůžu nechat hráče dva týdny odpočívat. Týden mají volno, pak budou trénovat. Oni to taky vědí, proto tuhle možnost uvítali.

Jaká bude náplň tréninků?
Samozřejmě, že takový kemp není běžná věc. Půjde spíš o to, aby si udrželi kondici. Ale taky chceme pracovat na herních činnostech. A jelikož nebudeme mít žádného brankáře, tak si půjčíme mladé kluky ze Sparty a ze Slavie.

Jaký budou mít reprezentanti režim?
Trénovat budeme dopoledne, pak společný oběd a po něm volno. Kdo má v Praze ubytování, může jít domů. Ostatní budou společně v hotelu.

Budou pod dozorem? Musí dodržovat například večerku?
Všichni si uvědomují, že hrajeme s Itálií, že jde o hodně. Podle toho k tomu i hráči přistoupí. Určitě vědí, že se nočnímu životu věnovat nemůžou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze