Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Když trenér Simeone rozhodne, hráči Atlétika pro něj skočí z mostu

POŘÁD UMÍ. Trenér Atlétika Madrid Diego Simeone se mazlí s míčem při tréninku v Lisabonu před finále Ligy mistrů. | foto: Reuters

23 2014
Lisabon (Od našeho zpravodaje) - Zprvu se mu hýbaly jen tři dlouhé vrásky na čele. Pak se lehce zarostlý Diego Simeone rozjel a vyprávěl, jak chce vyhrát finále Ligy mistrů. "Naše cesta ještě neskončila," prohlásil argentinský trenér Atlétika Madrid.

V pondělí jste prohlásil, že do souboje proti Realu pošlete jen hráče, kteří budou stoprocentně fit. Tak tedy: budou hrát střelec Diego Costa a záložník Arda Turan, kteří léčí zranění?
Nevím, na rozhodnutí mám ještě čas. Diego se lepší, už trénoval. Arda to samé. Nespěchám.

Co kdyby nemohli hrát?
Abyste vyhrávali, musíte ignorovat vnější faktory, které vás můžou negativně ovlivnit. Třeba počasí, kritiku nebo zranění. Diego a Arda jsou jenom jména a jiná jména je mohou zastoupit. Já věřím celému svému týmu.

A tým absolutně důvěřuje vám. Záložník Tiago o vás před chvílí prohlásil, že jste pro hráče jako bůh. Když jim řeknete, ať skočí z mostu, oni skočí. Co byste pro ně udělal vy?
Já musím říct, že tahle skupina hráčů má ohromnou vůli a nikdy nemá dost. Z hráčů cítím vášeň, soutěživost, odhodlání, jednotu. To je pro trenéra ten největší dar.

Fotogalerie

V sobotu večer se můžete stát třetím neevropským trenérem, který Ligu mistrů vyhraje. Co by pro vás znamenalo, kdybyste navázal na krajany Luise Carnigliu a Helenia Herreru?
Především musím poděkovat hráčům, že mi tu šanci poskytli a dali mi možnost rozvíjet se. V Atlétiku pracuju tři roky a pořád stoupáme. Pokud by se nám podařilo finále vyhrát, bude to vrchol.

Jak budou znít vaše poslední slova před finále?
Nechci nic měnit, naše příprava bude stejná jako jindy. Musíme se soustředit na sebe a hledat cesty, jak Real překonat. Sice jsme v sobotu po osmnácti letech vyhráli španělskou ligu, ale naše práce ještě neskončila.

Jak tedy Real překonat?
Je mi jedno, v jakém rozestavení Real nastoupí. Pracujeme na mnoha alternativách. Oni mají Ronalda, Balea, Benzemu... Všechny musíme zablokovat.

Proti Realu jste v sezoně nastoupili čtyřikrát. Který zápas jste si zpětně pouštěl nejčastěji?
Nepochybně ten, ve kterém jsme vyhráli. Ve srovnání s ním potkáme ve finále jiný Real, lepší a kvalitnější.

Pokud vyhrajete, budete se cítit jako nejlepší trenér na světě?
Ne!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze