Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nabarvíme nazeleno? V Manausu vylepšovali nevábně vypadající trávník

Správci hřiště v Manausu připravují trávník nad zápas Angličanů s Italy. Britská média tvrdí, že ho barví nazeleno. Není to spíš tak, že trávník hnojí? | foto: Profimedia.cz

13 2014
Že je trávník spálený od slunce? Že jsou na hřišti viditelné hnědé pruhy? Nevadí, nabarvíme všechno nazeleno. Britská média přišla se svědectvím, jak pořadatelé poškozené hřiště v Manausu chystají na sobotní bitvu Angličanů s Italy.

Po hrací ploše kráčí správce, na zádech nádobu, od kterého vede hadice a z ní na postižená místa na hřišti stříká zelenou barvu. I tak se organizátoři v Manausu nevábně vypadající hřiště snaží vylepšit, píše server dailymail. co.uk.

Za hnědými pruhy a spálenou trávou údajně stojí velké množství hnojiva, které správce na hřiště v předchozích dnech použil. A nemůže být v nádobě správce právě hnojivo?

"Trávník v Manausu se připravuje, v posledních třech měsících prošel různými procedurami, aby byl k dispozici pro tréninky a zápasy mistrovství světa," vzkázal mluvčí Mezinárodní fotbalové unie (FIFA).

Ta se odmítla vyjádřit k nařčení, že správce na hřiště nastříkal zelenou barvu, aby zakryl nedostatky. "V poslední době je vidět zlepšení. FIFA je přesvědčena, že hřiště bude připraveno a že všechny postupy jsou správné."

I sama Anglická asociace požádala o vyjádření, v jakém stavu je trávník a vyjádřila obavy o jeho kvalitu. Italové zaujali neutrální postoj.

"Slyšeli jsme, že je trávník spálený od slunce. Ale o to se nestaráme, připravujeme se na zápas," řekl bývalý italský reprezentant Demetrio Albertini, který je na šampionátu vedoucím italské výpravy.

"Je to mistrovství světa a hráči si zaslouží kvalitní hrací plochy a podmínky k tomu, aby mohli předvést to nejlepší. Ale to prostě případ v Manausu není," píše se v prohlášení hráčské asociace FIFPro. "Nikdo nechce vidět, jak hra i fotbalisté trpí."

Angličané proti Itálii nastoupí v noci ze soboty na neděli středoevropského času. Když v Manausu ve čtvrtek přistáli, bylo přes třicet stupňů ve stínu a vlhkost přes šedesát procent. Podobné podmínky se očekávají v době utkání.

Manaus, který je jedním z hostitelských měst světového šampionátu v Brazílii, leží uprostřed deštného pralesa. Počasí je tam pro fotbal specifické.

"A pro hráče může být zdraví nebezpečné," varují představitelé hráčské asociace FIFPro. "Bylo to nezodpovědné rozhodnutí přidělit zápasy mistrovství světa do Manausu."

Ve městě na soutoku Ria Negra a Amazonky se hrají celkem čtyři utkání základních skupin.

Prohlédněte si stadiony brazilského šampionátu ve fotbale:

Autor:


Témata: Anglie, Itálie, Manaus, FIFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze