Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Totální výbuch v dodržování taktických pokynů, prohlásil kouč Chovanec

Jozef Chovanec | foto: Jan ZátorskýMF DNES

17 2009
"Absence dvou klíčových hráčů, navíc v obraně, se na výkonu našeho mužstva projevit musela," uvedl po jednoznačné prohře s FC Kodaň trenér sparťanských fotbalistů Jozef Chovanec.

"A všichni viděli, že improvizovaná stoperská dvojice Hušek - Hoheneder osvědčené parťáky Hubníka s Řepkou nenahradila."

Zatímco s absencí kartami potrestaného Řepky se počítalo, na sparťanské hráče podle Chovance těžce dolehla neúčast Hubníka.

"Do poslední chvíle jsme Romana přesvědčovali, aby do zápasu šel," pokračoval Chovanec. "Ale samozřejmě jsme to nechali na něm. On se ale na ten souboj necítil, tak nakonec zůstal mimo."

Letenský trenér přitom vyloučil, že by v Hubníkově rozhodnutí hrála roli skutečnost, že má teď v zimě ze Sparty odejít.

Chovanec ale příčinu těžké porážky vidí především v nekoncentrovanosti svých hráčů.

"Předvedli totální výbuch ohledně dodržování taktických pokynů, nikdo se na hru nedokázal koncentrovat, o čemž svědčí například první dvě inkasované branky. Hlavičkujícího N´Doyeho si prostě nikdo nevšímal. A to ještě proti střelám stejného hráče musel po přestávce dvakrát zasáhnout Blažek. Ostatní tohoto soupeřova útočníka zase nechali řádit."

"Naše mužstvo to prostě neuneslo," pokračoval Chovanec. "Jen se podívejte, jak minimální pohárové zkušenosti většina našich hráčů má. Takže když nechá soupeře jít do dvoubrankového vedení, na zvrat už zkrátka nemá. Nejen fotbalově, ale taky psychicky."

Začátek druhé půle naznačil, že sparťané se přece jen vzchopí a zápas zdramatizují.

"Jenže třetí soupeřův gól nás dostal úplně dolů, pak ještě Pamičovo vyloučení. To byly opravdu těžké rány do vazu," uvedl Chovanec.

Nakonec trenér Sparty reagoval na slova kodaňského trenéra Solbakkena. Ten mimo jiné prohlásil, že je na své hráče hrdý.

"Na své hráče jsem hrdý i já. Mám tím ale na mysli komplexně celý podzim. V domácí lize jsme zatím druzí, v Evropské lize jsme se zase o postup prali do posledního utkání. Pravda ale je, že ta hrdost se dnešního zápasu netýká," uzavřel sparťanský kouč.Najdete na iDNES.czmobilní verze