Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Toshack: Je dobře, že jsou Češi bez Nedvěda

25 2006
Londýn, Praha - Nedvěd je pryč? Dobrá zpráva! Rosický bojuje se zraněním? To také nezní špatně! John Toshack, trenér fotbalistů Walesu, je optimistický před vstupem týmu do kvalifikace o Euro 2008. Jeho výběr ji začne první zářijovou sobotu v Teplicích proti Česku. Toshack už zná po včerejšku jména českých protivníků, v ruce má nominaci trenéra Karla Brücknera. I pro Brücknerův tým to bude v kvalifikaci premiéra.

"Zápas pro nás nemusí dopadnout špatně," věří Toshack. "Do Teplic za námi jede 2000 fanoušků, kteří nás chtějí vidět na velkém turnaji. Myslím, že je to v našich silách," řekl kouč britským novinářům.

Toshack se byl nedávno podívat na nepovedený zápas Česka se Srby (1:3), kde viděl loučení Pavla Nedvěda.

"Nedvěd už hrát nebude, což je pro soupeře oslabení. A kdo ví, zda bude kvůli zranění Rosický, což je další velká hvězda Čechů. My máme naopak pro zápas klíčové hráče k dispozici," konstatoval s uspokojením.

Klíčoví hráči? Pro Wales jsou jimi v současnosti dva, alespoň podle Toshacka: zkušený Ryan Giggs z Manchesteru a Graig Bellamy z Liverpoolu.

"Giggs je typický lídr týmu, a když vidím Bellamyho, musím říct, že bych našel jen málo kvalitnějších útočníků s podobným stylem jako on," zamlouvá se Toshackovi. "Co se týká klíčových hráčů, máme vůči Česku určitou výhodu."

Autoři:






Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze