Svůj gól bych hned vyměnil za tři body, glosoval Mičola nádherný volej

Radost Tomáše Mičoly | foto: Vít ŠimánekČTK

19 2013
Dal úchvatný vyrovnávací gól do ostravské sítě, ale velkou radost z něj neměl. "Je fakt, že se mi ten volej povedl, ale klidně bych tuhle branku vyměnil za tři body," říkal slávistický ofenzivní záložník Tomáš Mičola po domácí remíze s Ostravou 1:1.

Postěžoval si, že Slavia ostravský tým už dlouho neporazila. "Chtěli jsme to dneska zlomit, ale ostravští kluci ukázali, že jsou bojovníci. A hlavně nám při tom tlaku ve druhé půli chybělo aspoň kousek štěstí," poznamenal Mičola.

Myslel jste na to, že jste fotbalově vyrostl právě v Ostravě?
V hlavě jsem to měl, ale to je prostě minulost. Takže mě moc mrzí, že jsme ani po té velké převaze po přestávce Ostravu neporazili.

Mělo na průběh utkání nějaký vliv čtvrthodinové přerušení ve druhém poločase kvůli výpadku umělého osvětlení?
Řekl bych, že to žádný vliv nemělo. Po tom přerušení jsme pokračovali tak, jak jsme hráli předtím. Udržovali jsme si převahu a soupeře tlačili. Bohužel, na vítězný gól jsme při vší snaze nedosáhli.

Jak jste vnímal moment, když vás váš kamarád Martin Lukeš stáhl v ostravské šestnáctce a sudí Paták nic?
Sám jsem určitě neupadl, to není můj styl. Ale na druhou stranu musím uznat, že rozhodčí to má v některých okamžicích složité.

Co pro vás úvodní ligová remíza znamená?
Že v příštím zápase v Liberci musíme bodovat.