Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


To není jen já, to je celá Sparta, řekl hrdina Wilfried

28 2009
Bony Wilfried - Maribor 3:0. Útočník z Pobřeží slonoviny zařídil fotbalové Spartě hladký postup do Evropské ligy. Slovinského soupeře zničil třemi góly ve dvou zápasech. "To není jen já, to je celá Sparta," snažil se odpovídat sympaticky česky. "Bylo to fantastické tady u nás doma, líbilo se mi to."

Aby ne. Už v Mariboru trenér domácích Darko Milanič říkal: "Sparta? Nad všemi vyčnívá Wilfried."

Ani netušil, jak moc se trefil.

V Mariboru se dvacetiletý smíšek prosadil dvakrát. Teď udeřil zase. "Vystřílel nám postup. Pokud bude zdravý, může být jeho budoucnost hodně zajímavá. A nejen ve Spartě," říká kouč Jozef Chovanec.

Včera Wilfried ukázal jednu ze svých předností: pověsil se do vzduchu, čněl snad půl metru nad obráncem a hlavou zavěsil. Pak si dal ruce na uši a hecoval diváky: "Já vás neslyším."

Stadion přitom bouřil a vyvolával jeho jméno. "Nevím, jaká to byla minuta, ale gól nás uklidnil," pokračoval Wilfried. "Nevím, co víc mám říct."

Sparta: fotbalisté Wilfried (vpravo) a Kadlec se radují z vedoucího gólu

Bony Wilfried (vpravo) a Václav Kadlec se radují z vedoucího gólu

V komunikaci s novináři není tak suverénní jako na hřišti. Má výborný výskok, je rychlý a důrazný, těžko se odstavuje od míče. Dokonce mu museli ušít speciální trenýrky, jak má silná stehna.

Obdivuje Brazilce Ronalda, ale brzo se může stát, že se potká v reprezentačním útoku Pobřeží slonoviny s Didierem Drogbou, hvězdou Chelsea. "Já nevím, teď mám hlavu na Spartě," odmítá skromně muž, kterého můžete běžně potkat v pražském metru nebo tramvaji se sluchátky na uších.

V české lize dal zatím čtyři góly a stihnul na sebe upozornit i jinak: v minulé sezoně ve Zlíně chtěl rychle získat míč od podavače, který upadl na zem a rozbrečel se. "Nic špatného jsem neudělal," bránil se.

Nedávno o něm zase brankář Blažek po remíze v Příbrami řekl: "Bony? Ten je mimo." Nejspíš změnil názor.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze