Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tleskáme Nedvědovi, on mužstvo probudil

8 2003
Minsk - Nejlepší Nedvěd, nejhorší Týce. Muž zápasu nejdřív napálil tyč, pak se úchvatně trefil z přímého kopu a probudil celý tým. Naopak Týce Spoluzavinil první gól a trenér ho stáhl po 35 minutách. V plném rozpětí od jedničky do pětky podle školní stupnice jsou známky, jimiž MF DNES hodnotila výkon reprezentace v Bělorusku.

Petr Čech 2.5
Kdyby se v první chvíli nezabrzdil, mohl gólovou střelu Bulygy spíš zblokovat. Uspěl jako stoper: hluboko v hřišti vyhrál dvě hlavičky a jeden útok zastavil skluzem. Nešly mu odkopy.

Zdeněk Grygera 2
Stabilně vysoká forma. Hrozila mu druhá žlutá karta a trest pro příští zápas, ale on to zvládl. Když udělal skluz, věděl, že zasáhne míč.

René Bolf 1.5
Král hlaviček. Letí míč, on si zařve: Mám! - a má. Nepanikařil, i když se občas valila přesila. Nejlepší z obránců.

Tomáš Ujfaluši 3.5
Slabší začátek, závěr s jistotou. Před inkasovaným gólem podcenil Bulygův průnik. Ve druhém poločase mu lehce utekl Kutuzov a jen zbrklá přihrávka zkazila nadějnou akci.

Marek Jankulovski 3
Táhne ho to dopředu, v klubu hraje zataženého útočníka, v českém dresu levého obránce. Za zbytečný faul uprostřed hřiště dostal kartu a nesmí hrát proti Nizozemsku.

Karel Poborský 2.5
Klobouk dolů před jeho kondicí: sprintuje i tři minuty před koncem. V obtížné pozici, navíc netypicky hlavičkou, připravil vítězný gól pro Baroše. Kdyby mu vyšla aspoň polovina z centrů, měl lepší známku.

Tomáš Rosický 2.5
Měl důležitější roli než dělat parádičky. Když bylo zle, nesměl tolik myslet na útok a hrál defenzivního záložníka. Obstál. I kouč ho chválil.

Hodnocení čtenářů iDNES:
Kdo se líbil? x  Kdo zklamal?

Roman Týce 5
Zkazil první přihrávku a už se nechytil. Všude pozdě. Spoluzavinil první gól, trenér ho stáhl po 35 minutách.

Pavel Nedvěd 1
Muž zápasu. Než se rozjel, dvacet minut se hledal a nadával si. Nejdřív napálil tyč, pak se úchvatně trefil z přímého kopu a probudil celý tým.

Milan Baroš 2
Často a beztrestně mu viseli obránci na zádech, ale úkol splnil: zařídil přímý kop před vyrovnáním a dal vítězný gól. Ale své první sólo proměnit měl.

Jan Koller 4
Nebyl to od něj povedený zápas, prohrával hlavičky, balon uskakoval. Ovšem zápas odmakal, i když ho přihrávky míjely a sudí mu neuznal regulérní gól.

Vladimír Šmicer 2
Žolík z lavičky. Do hry šel jako nerozcvičený náhradník, ale zvládl to, navíc mazáckým obloučkem přidal třetí gól, už svůj 24. v reprezentaci.

Náhradníci Tomáš Hübschman a Štěpán Vachoušek nebyli hodnoceni, protože hráli krátce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze