Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tisk slovenské fotbalisty už odepsal

9 2003
Bratislava - Slovensko na fotbalové mistrovství Evropy příští rok do Portugalska nepostoupí. Tvrdí slovenský tisk po domácí porážce s Tureckem. "Prostě na to nemáme," napsal deník Šport. Slovensko je v 7. kvalifikační skupině až třetí za Tureckem a Anglií, přímo na turnaj postoupí jen vítěz, druhý hraje baráž.

Po rozpadu federace Slovensko nepostoupilo na evropské šampionáty 1996 ani 2000, chybělo na mistrovství světa 1998 a 2002.

"A nejspíš nebudeme ani příští rok v Portugalsku. Evropa nezapláče, protože dosud se Slovensko ani jednou nepostaralo o výsledek, o kterém by se na kontinentu mluvilo," napsal Šport.
 
Deník kritizoval trenéra Ladislava Jurkemima za to, že hráčům i po porážce poděkoval.

"Nemoc z ligových trávníků, kdy trenéři poděkují hráčům za to, že se vůbec obtěžovali vyjít na hřiště a nastoupit k zápasu, se nám rozšířila i na reprezentaci. Za to, že hráč odevzdá v dresu národního týmu absolutně všechno, se nikde na světě už neděkuje."

V utkání s Tureckem nastoupilo i pět hráčů z české ligy: sparťané Petráš, Labant a Michalík, kterého střídal v 77. minutě Kisel z Bohemians, a žižkovský Klimpl.
 
"Senzace se nekonala. Turci byli nad naše síly. Tragédie to nebyla, zklamání ano," zhodnotil deník Nový čas.

I podle něho je dobojováno. "Opět jsme nepřekročili svůj stín a jsme tam, kde se motáme už deset let. V hlubokém evropském průměru bez náznaku pokroku a zlepšování."
 
Podle Pravdy není pouze věcí náhody, smůly, štěstí, nepřízně osudu, rozhodčího a jiných temných sil, že Slovensko s Tureckem prohrálo.

"Je to jednoduše záležitost kvality. Rozhodla lepší hra, součinnost, sehranost, zkušenosti z významných utkání a těžkých situací, sebevědomí. Nemáme jediný důvod ke spokojenosti. Mluvit o něčem jiném je pouze dalším voděním za nos," píše Pravda.

Národná obroda vyčítá trenéru Jurkemikovi složení mužstva s důrazem na obranu.

"Navzdory tomu, že jedině vítězství nás mohlo udržet v reálné postupové hře, nastoupili jsme v defenzivním rozestavení, s jediným vysunutým útočníkem. Turky jsme nedostali pod tlak a nedonutili je dělat chyby," píše list.

Podle deníku Slovensko klíčový zápas nezvládlo. "Opět jsme nezdolali soupeře z 'vyššího' kvalifikačního koše, na jehož úkor bychom se mohli dostat na významný podnik," napsala Národná obroda.

Deník Sme konstatoval, že v dnešním fotbale pouze vůle, bojovnost a nasazení na vítězství nestačí.

"Slovákům jednoznačně chybí větší kvalita. Jinak nemůžeme soupeřit v kvalifikaci s takovými zeměmi, jako je Anglie a Turecko, a pomýšlet na postup. Turci, ačkoliv nepodali stoprocentní výkon, vynikali v rychlosti, práci s míčem, pohotovějším řešení složitých herních situací, kompaktností celého týmu. Proti podobně vyváženému spektru se nedá prosadit pouze zvýšenou snahou," hodnotí Sme.

Slovenský reprezentant Szilard Nemeth (vpravo) bojuje o míč s Turkem Bulentem Korkmazem v kvalifikačním zápase sedmé skupiny v Bratislavě.

Slovenský reprezentant Martin Petráš v ostrém souboji s tureckým reprezentantem Bulentem Korkmazem (napravo) během kvalifikačního duelu Slovensko - Turecko v Bratislavě (0:1).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze