Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tisk chválí Anglii a těší se na Brazilce

16 2002
Londýn - Angličané v osmifinálovém zápasu s Dánskem (3:0) na mistrovství světa ve fotbale zahráli výborně, soudí nedělní anglické noviny. The Sunday Times připomíná, že jim výrazně pomohlo několik Dánů, kteří předvedli největší nerozhodnost od dob Hamleta, kralevice dánského. Pokud jde o příštího soupeře Anglie, kterým bude zřejmě Brazílie, pokud porazí Belgii, shrnuje náladu znovu The Sunday Times. Jde o vyhlídku, z níž je záhodno se "nervózně těšit".

Podle The Sunday Telegraph jsou Angličané připraveni na kohokoli. Tento nedělník soudí, že Angličané udělali z Dánů "sekanou". I on však připomíná, že Dánové štědře přispěli k vlastnímu pádu. Tony Adams v nedělním Observeru vyslovuje otázku, zda Anglie není novým Německem: týmem s vnitřní soudržností a solidaritou, pevností, osvědčenou formací a bojovným přístupem.

The Sunday Times stejně jako fanoušci v hospodách soudí, že Brazilci jsou navzdory své rostoucí formě porazitelní. Naději při tom opírá o prostupnou brazilskou obranu, která by měla poskytnout dostatek příležitostí anglickému útoku, zejména Michaelu Owenovi. To je však názor, který odmítl anglický trenér Sven Göran Eriksson. "Brazilci jsou ošidní, velmi ošidní," varoval.

Tony Adams připomíná americké přísloví, že zápasy vyhrává útok, ale turnaje vyhrává obrana. Angličané nejsou podle jeho názoru dost dobří, aby překonali Brazilce v útoku. Pokud však tým udrží disciplínu, může brazilský útok rozrušit a zanést do soupeřovy hry zmatek.

Naděje Angličanů zvýšil i kapitán David Beckham. Nejprve všechny vyděsil bolestivou grimasou po zápase a osaháváním levé kopačky s nedávno zraněnou nohou. Pak vysvětlil, že měl nové špunty, takže noha bolela zřejmě jen nepohodlím, nikoli novým zraněním. Nakonec zdůraznil, že angličtí fotbalisté hrají ve výborné formě a že je může porazit jen někdo podobně výborný. "Je mi jedno, s kým budeme hrát," řekl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze