Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tipující prohráli souboj se sázkovými kancelářemi

1 2002
Praha - Sázkové kanceláře při sedmnáctém světovém fotbalovém šampionátu nad tipujícími vyhrály. Zatímco například v roce 2000 při evropském šampionátu společnost Fortuna prodělala kolem 50 miliónů korun, tentokrát mohli být její bookmakeři spokojeni. Podobně dopadl při bilancování Tipsport, ale přesto řada sázejících si mohla mnout ruce z tučných zisků. "Celkově skončil šampionát ziskem a nebýt výhry Brazílie ve finále, tak to pro nás bylo ještě úspěšnější," řekl mluvčí Fortuny Radek Šilhan.

Odhadem bylo v průběhu minulého měsíce vsazeno ve sběrnách společnosti na mistrovství světa kolem 150 miliónů.

V základních skupinách se těšil největšímu zájmu duel Portugalska s USA, na nějž vsadili tipující devět miliónů korun, ve vyřazovacích bojích dominovalo střetnutí Brazílie - Belgie s osmi milióny. Z celkové sázky devíti miliónů korun na finále bylo
sedm vsazeno na výhru Brazílie.
 
V závěru turnaje se nejvíce sázelo na Koreu, která se dostala nečekaně daleko a měla vysoké kursy. Z rekordní výhry se radoval sázkař tipující vítězství Koreje ve čtvrtfinále proti Španělsku, který při kursu 2,25:1 vsadil 300.000 korun, což mu vyneslo zisk 375.000 korun.

Lubomír Ježek z Tipsportu si netroufl říci přesné sumy vsazené na fotbal, protože v kumulovaných sázkách byly smíchány s tipy na jiné akce. "Za červen bylo celkově vsazeno asi 300 miliónů korun, z toho odhadem přes dvě třetiny na fotbal. Díky tomu, že to byl šampionát mimořádných překvapení, což se často neopakuje, tak sázkaři prodělali," poznamenal Ježek.

Největší výhru sázející zaznamenali díky úspěchu Brazílie a Ronaldovi, který se stal nejlepším střelcem šampionátu.

Půl roku čekal na svůj den sázející ze sběrny v Želivského ulici v Praze. Ve své AKO sázce čekal od 4. ledna na výsledek finále a po výhře Brazílie si mohl jít pro výhru 100.070 korun, když vsadil pouhých třicet korun. Rovných sto tisíc vyhrál sázející na teleservisu, když vsadil na titul Brazílie v úvodu šampionátu v kursu 7:1.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze