Slavia ovládla zimní fotbalovou ligu, ve finále porazila Olomouc

ZIMNÍ KRÁLOVÉ. Slávisté Martin Hurka (vlevo) a Lukáš Jarolím si prohlížejí trofej pro vítěze Tipsport ligy 2013. | foto: Zbyněk StanislavČTK

27 2013
Zimní příprava zatím fotbalistům Slavie vychází výtečně. Potvrdili to i v neděli ve finále Tipsport ligy, ve kterém porazili 2:0 Olomouc. Z celkového triumfu se radují už potřetí v historii soutěže.

"Vyhráli jsme, což je samozřejmě příjemné. Ale důležitější bude, abychom dobře začali ligu," uvedl slávistický trenér Petr Rada. "Turnaj měl kvalitu. Byly tu dobré týmy, prakticky většina byla ligových a i pro ty druholigové to byla dobrá příprava."

Slavia o vítězství rozhodla po přestávce, když úplně změnila sestavu z prvního poločasu. Ten příliš hezkých akcí nenabídl.

Ve druhé části nastoupil v útoku Škoda, jenž v 54. minutě vstřelil první gól zápasu. A výhru dvacet minut před koncem zápasu pojistil Mičola, když se trefil přesně mezi nohy brankáře Blahy.

Slavia tak v zimní přípravě válí. Z šesti zápasů pětkrát vyhrála. A to mezi soupeři byl třeba úřadující mistr Liberec nebo aktuálně druhý tým ligové tabulky Jablonec...

"Proti Slavii jsme nastoupili s mladšími hráči, protože v sobotním semifinále zase hrálo víc fotbalistů ze základní sestavy. Zato Slavia proti nám vystřídala dvacet tři hráčů, takže ve druhém poločase byla čerstvá a nám postupně docházely síly," prohlásil olomoucký kouč Pivarník.

Fotbalová Tipsport liga

Finále (Beroun)

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
54. Škoda, 72. Mičola. Rozhodčí: Kovařík.

Slavia - I. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Dobrotka, Hubáček, Čonka - Hrubý, Petrák, Zmrhal, Tusjak - Fenin, Červenka. II. poločas: Rakovan - Dostál, Bortel, Kolařík (75. Čepelák), Juhar - Jarolím, Gecov - Mičola, Kisel, Hurka - Škoda. Trenér: Rada.
Olomouc: Blaha - Janotka, Koutný, Škerle, Javůrek - Houska, P. Ševčík - Zahradníček, Ordoš (81. Plšek), Hála - Petr (62. Doležal). Trenér: Pivarník.