Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tihle soupeři jsou pro nás obrovskou výzvou, burcuje slávistický kouč Jarolím

Slávistický kouč Karel Jarolím | foto: Michal SváčekMF DNES

28 2009
Los základních skupin Evropské ligy trenéra slávistických fotbalistů Karla Jarolíma rozhodně nepotěšil. Český mistr bude mít za soupeře španělskou Valencii, francouzské Lille a italský FC Janov.

"Favority rozhodně nejsme, ale přesto se na taková měření sil těším. Mít ve skupině tři soupeře z vyspělých fotbalových zemí a z předních ligových soutěží bereme jako obrovskou výzvu a o postup se popereme," řekl trenér Jarolím bezprostředně po losu.

Do jarní vyřazovací části Evropské ligy postoupí z každé z dvanácti základních skupin dva nejlepší týmy, hraje se každý s každým doma - venku.

"Na Lille nějaké vzpomínky mám z doby, kdy jsme s Ivanem Haškem působili coby trenéři ve Štrasburku, Janov jsem zase v minulém soutěžním ročníku několikrát sledoval v televizi a musím říct, že je to výborné mužstvo. O jeho kvalitě hodně vypovídá i fakt, že tenhle tým skončil v italské lize pátý," pokračoval Jarolím.

Trenér Slavie začne co nejdřív shánět o soupeřích podrobné informace a vydá se je sledovat.

"Doufám, že o Janovu mi toho taky hodně řekne syn Lukáš, který první italskou ligu hraje v Sieně," dodal Jarolím.

Slávistický kapitán Stanislav Vlček je s losem spokojený, alespoň pokud jde o jejich atraktivitu.

"Naši fanoušci si jistě přijdou na své, protože do Edenu zavítají opravdu atraktivní soupeři. Například Valencie, která má jednoho z nejlepších evropských útočníků Davida Villu," říká fotbalista.

Vlček si přál do skupiny Anderlecht, v němž od ledna 2008 do letošního května působil.

"Ale nevadí,  musíme vzít soupeře, které nám los přidělil. Hlavně se ale musíme snažit, abychom nenaplnili papírové předpoklady, abychom nebyli brzy ze hry. Čím těžší protivníci, tím větší motivaci máme."

Zdeněk Šenkeřík poznamenává: "Samozřejmě že tam asi byli soupeři hratelnější, ale když už jsme se do Evropské ligy dostali, tak je dobře, že hrajeme s pořádnými mužstvy. Nemáme co ztratit, naopak, můžeme všem ukázat, že s takovými týmy dokážeme hrát."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze