Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přijďte a zpívejte s námi hymnu, prosí kapitán fotbalové Brazílie

POČKEJ. Thiago Silva drží za ruku spoluhráče z brazilské reprezentace Davida Luize. Oba se připravují na úterní duel proti Mexiku. | foto: Reuters

17 2014
Fortaleza (Od našeho zpravodaje) - Kdyby nemohl hrát útočník Hulk? "Byla by to velká ztráta, ale je nás tady třiadvacet...," odpovídal kapitán brazilských fotbalistů Tiago Silva. Po levici sedící trenér Luiz Felipe Scolari se k němu natočil, rukou si podepřel bradu a mimikou naznačil: No povídej, poslouchám.

Tiago Silva se pobaveně rozesmál. "Byla by to velká ztráta, ale je nás celkem tady třiadvacet... A víc do toho mluvit nechci, to je na našem trenérovi, kterému nechci zasahovat do práce," culil se.

Jak se vám zatím líbí probíhající mistrovství?
Pro ty, kteří mají rádi fotbal, to bude nejlepší mistrovství světa v historii. Všechny týmy útočí a padá hodně gólů. Je to správná show.

Fotogalerie

Což ale konkrétně pro vás, pro obránce...
... máte pravdu, není úplně to nejlepší. Ale my jsme v předchozích dnech hodně trénovali, soustředili jsme se na taktiku, na hru v bloku abychom byli kompaktní a dokázali eliminovat soupeře.

Jakým soupeřem bude Mexiko?
Mexiko známe hodně dobře. Víme, že má kvalitní tým, hlavně směrem dopředu. Peralta a Giovani jsou oba výborní útočníci a hodně nebezpeční.

Po prvním zápase v Sao Paulu hrajete teď ve Fortaleze. Co čekáte od zdejšího prostředí?
Už jsme tu hráli během Konfederačního poháru, není to pro nás neznámé místo. Je dobře, že se představíme i tady na severu.

Co byste tedy vzkázal fanouškům?
Přijďte, držte se za ruce a zpívejte s námi hymnu, jako ji zpíváme my na hřišti. To nás požene dopředu.Najdete na iDNES.czmobilní verze