Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pravý záložník? Levý bek? Zkoušíme spoustu věcí, mlžil Gebre Selassie

12 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Pokud už něco tuší, rozhodně to nedal najevo. I když se novináři v sobotu snažili od obránce Theodora Gebre Selassieho zjistit, jak to vypadá s jeho nadějemi na základní sestavu pro úvodní zápas fotbalového Eura, neprozradil nic.

V kvalifikaci toho obránce Brém moc neodehrál, s blížícím se začátkem turnaje se ale mluví o tom, že by se do úvodní jedenáctky mohl dostat. „Záleží, co se mnou trenér zamýšlí. Na jakém postu by mě chtěl využít. Já se cítím dobře, ale nevím, co má trenér v plánu,“ krčil Gebre Selassie rameny.

Vaši výhodou je, že můžete hrát na několika pozicích. Je větší šance, že byste nastoupil napravo, jako obvykle? Nebo na opačném kraji, kde vás trenér Vrba také zkoušel?
Kdybyste se mě zeptali jinak - kde bych hrál radši - tak řeknu, že vpravo.

Tam byste teoereticky mohl zastat i místo pravého záložníka...
I to je možné. V přípravě jsme toho moc neodehráli ve stejném složení, pořád jsme to točili. Je možné, že bude zase nějaké překvapení. Těžko říct.

Fotogalerie

A zkoušeli jste tedy tuhle variantu?
Zkoušeli jsme spoustu věcí (smích). Ale to vám nemůžu říct. Proto jsou ty tréninky uzavřené.

Prvních patnáct minut bylo otevřených. A vy jste byl spolu s několika dalšími vážnými kandidáty na základní sestavu ve skupince, která pilovala přihrávky odděleně od ostatních. Nedá se z toho něco vyvozovat?
To si nemyslím, včera v té skupince zase byli jiní hráči. Z toho se nic vypozorovat nedá. Spíš je to proto, aby všichni věděli, co se má hrát.

Co se tedy má hrát, aby Česko mělo proti Španělsku šanci na úspěch?
Viděli jsme je asi třikrát na videu, určitě si je ještě párkrát prohlédneme. Víme, že vždycky chtějí kombinovat a kombinovat. Vykombinují se ze situací, kdy bychom to už nečekali. Málokdy zvolí jednodušší řešení, všechno se snaží dohrát až do kuchyně. Asi se počítá s tím, že budou mít větší držení balonu. Musíme být trpěliví a nenechat se tím otrávit. Protože o to jim přesně jde.

V neděli se z Tours přesouváte do Toulouse, čekání se chýlí ke konci. Jste natěšení?
Těšíme se moc. Koukali jsme v televizi na zahajovací zápas a říkali si: už aby to bylo! Bude to zážitek, i když všichni víme, že nejsme favorit. Proti Španělsku už vůbec ne. Musíme se snažit podat co nejlepší výkon a doufat, že z toho něco bude. Kdybychom ustáli počáteční tlak, stát se může cokoli. I Rumuni byli outsiderem, ale Francii hodně potrápili.Najdete na iDNES.czmobilní verze