Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Těžké chvíle. Nedvěd odkulhal z tréninku

8 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Těžké chvíle nejistoty zažila fotbalová reprezentace na čtvrtečním tréninku ve Westerburgu. Pavel Nedvěd se svalil na trávník, držel se za levé koleno a svíjel se bolestí. Zraněním odnesl hru na dvě branky. "Provází nás tolik problémů, že jsem se nad tím ani moc nepozastavil," povzdechl si gólman Petr Čech.

"Snad to nic nebude," mínil s obavami trenér Karel Brückner, když se prodral davy fanoušků mezi novináře.

Byl to nevinný souboj, stoper Rozehnal vyrazil proti míči, odehrál ho a v souboji se potkal s Nedvědem.

"Srazili se kolenama. Má tam něco naraženého, ale neoteklo to. Nemělo by to být nic vážného," poznamenal reprezentační lékař Petr Krejčí.

"Pořád jim říkám, ať je to bez kontaktu, ať jsou opatrní. Ale na druhou stranu bychom nemohli dělat nic," přemítal Brückner.

Nedvěd odkulhal stranou dění, do tréninku se už nezapojil a bolavé místo ledoval.

"Nebudu se vám tady plést," utrousil Nedvěd a šoural se k postranní čáře.

"Co je, dědku," volal na něj Karel Poborský.

"No, začíná mi to tady dobře," odvětil Nedvěd. S Poborským jsou oba v kádru nejstarší, Poborskému už čtyřiatřicet bylo, Nedvěda to čeká v srpnu.

Nedvěd má zhmožděný sval

Westerburg (ČTK) - Pavel Nedvěd
nedokončil kvůli zranění dopolední trénink fotbalové reprezentace v dějišti mistrovství světa. Nemělo by se však jednat o nic vážného, záložník utrpěl jen zhmoždění stehenního svalu a odpoledne už znovu normálně trénoval s ostatními hráči.

"Vypadá to, že nedošlo k vážnějšímu poškození. K poranění kolena nedošlo, má pouze naražený sval nad kolenem a jak to vypadá, ani se mu neutvořil žádný hematom," uvedl reprezentační lékař Petr Krejčí.

Zraněné koleno pak zkusil rozhýbat a vyklusával. Na dotaz reportérů, co mu je, však nereagoval.

Jiný marod Milan Baroš vůbec na trénink nepřijel a na hotelu s fyzioterapeutem Karlem Mališem léčil zraněné chodidlo.

"V pátek to Milan půjde na hřiště zkusit lehce a v sobotu si dá normální trénink," pokračoval doktor Krejčí.

Sobota rozhodne, jestli Baroš bude k dispozici na pondělní úvodní zápas proti Spojeným státům. "Prognóza je nejistá, stoprocentní to není," tvrdil Krejčí.

Brückner už žertoval

Až na zdravotní potíže Nedvěda s Barošem je mezi českými fotbalisty dobrá nálada.

I trenér Brückner, který ve středu kvůli nepřipravenému hřišti zuřil, se už usmíval. "Já mám takové chvilky, ale všechno se už spravilo. Sítě napnuli a trávu posekali."

Fotbalisty také příjemně překvapilo, kolik lidí se přišlo podívat na jejich dnešní trénink ve Westerburgu. Bylo jich na tři tisíce.

"Už jsme si na to zvykli jako ti Brazilci," žertoval Brückner. "Ale jak mě znáte, tak víte, že máme radši klid. Ale každopádně to bylo zajímavé."

Pokud však bude chtít kouč nacvičovat taktické věci, trénink zavře.

"Při takovém tréninku, co jsme měli dneska, mi lidi kolem samozřejmě nevadí. Ale když máme nácviky, tak tam jsou velké prostoje, deset minut hráčům něco vysvětlujete, takže by to pro lidi ani nebylo zajímavé."

Pavel Nedvěd ulehl s bolestivou grimasou na trávník.

Pavel Nedvěd odchází s bolestivou grimasou z tréninku.

Zraněný Pavel Nedvěd.

Pavel Nedvěd si leduje pochroumané koleno.Najdete na iDNES.czmobilní verze