Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Těžká práce s lehkými kopačkami. To čeká Plašila

Jak to Jaroslavu Plašilovi v nových kopačkách půjde? | foto: Michal Šula, MF DNES

24 2009
Kdyby bylo všechno tak lehké jako nové kopačky, které včera Jaroslav Plašil převzal od firmy Nike! Fotbalového záložníka však čeká velmi těžká práce: s Pamplonou o záchranu ve španělské lize a s reprezentací o postup na mistrovství světa 2010.

"Psychicky to není nic lehkého, ale nebojte, domů zatím fotbalové problémy netahám," smál se klukovsky Plašil a silný vítr na zahradě, kde k předávání "nové zbraně" došlo, mu vháněl dlouhou ofinu do očí.

Včera měl český fotbalista krátké intermezzo v náročném programu.
V neděli porazil s Pamplonou ve velmi důležitém utkání 1:0 Espaňol Barcelona. Dnes se začne s národním týmem připravovat na klíčové duely, v sobotu ve Slovinsku a příští středu se Slovenskem, jež naznačí vyhlídky Česka na šampionát.

Rozkročen mezi nedávnou minulostí a blízkou budoucností mluvil Plašil o obojím. Víc však přece jen o duelu ve španělské lize, vzpomínky byly ještě čerstvé. Tím spíš, když nad rivalem v bitvě o udržení zvítězil jeho tým šťastně trefou z druhé minuty nastavení.

"Ale výkon to z naší strany nebyl dobrý," přiznával záložník. "Hrát takhle příští kolo s Atlétikem Madrid, nevím, nevím, asi by to na vítězství nestačilo. Přitom my vyhrávat potřebujeme, podle propočtů musíme k udržení získat ve zbývajících deseti kolech minimálně 13 bodů, to znamená čtyři výhry a jednu remízu."

Pak, jako další kapitolu k tématu, začne Plašil líčit, jak nepříjemné je hrát u dna: "Nehrajeme pořádný fotbal, jen se honíme za body. Nehrajeme dobře jako tým, to je pak pro člověka těžké, aby hrál dobře jako jednotlivec."

Odehnat aspoň na chvíli starosti jako dotěrného komára chce Plašil nyní u reprezentace. Jak jinak než úspěšnými výsledky, jiný způsob není. Včera uvolněně vtipkoval s útočníkem Feninem a pak vypravoval, jak je přesvědčen, že nadcházející duely tým zvládne.

"Proč bychom je zvládnout neměli? Vždyť máme fotbalisty z nejlepších evropských soutěží." Pokud se bude Plašil ve stejně dobré náladě jako včera loučit s reprezentačními spoluhráči i za osm dní, vězte, že to bude velmi dobré znamení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze