Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Těšila jsem se na fotbal. Ale nestál za nic...

Český fotbalový reprezentant Milan Baroš se rozčiluje v průběhu kvalifikačního duelu ve Slovinsku. | foto: ČTK

30 2009
Uznávám, byla jsem zmlsaná neuvěřitelně dramatickými zápasy hokejového play-off. Letošní vyvrcholení extraligy musí strhnout i "nezařazené". Ale stejně jsem se na sobotní večer těšila. Konečně zase fotbal. Reprezentační podzim nebyl excelentní, ale předlouhá zima celkem šikovně zahojila rány.

Ve tři čtvrtě na devět jsem nachystaná, domácnost zaopatřená, krásné dvě hodiny čistého času...

Na sportovní přenosy se dívám asi od deseti let, takže víc než čtvrt století. Ale tohle se mi snad ještě nestalo. Koukám a přistihnu se, že nevím na co, nebaví mě to, necítím žádné napětí. Hrůza.

POHLED

Přeju si, aby byla přestávka, nudím se, nechápu, co na tom vidím, beru do ruky noviny, odcházím od televize, vyperu ještě jednu dávku prádla, naložím maso na neděli (jak smysluplné!), jen tak přestavím synovi koleje na nový vláček, občas mrknu na obrazovku (kolikátá že je minuta?) a pak vezmu do ruky ovladač a přepínám: Thálie, zprávy, film, co už dávno začal, zprávy, Panic je nanic.

Vydržím u něj déle než předtím u fotbalu.

Takhle nanic mi v sobotu bylo.

Jana Mičová, redaktorka Magazínu DNES

... Zklamání? A co jste čekali?


Bratr mi ke konci zápasu fotbalistů ve Slovinsku poslal textovou zprávu: "Doufám, že jim to dáš pořádně sežrat! Protože tohleto je hnus!"


Výzev, abych mužstvo a trenéra Radu nemilosrdně sepsul, mi do Mariboru přišlo víc. Přesto to neudělám, spíš se budu bratra a všech dalších ptát: A co jste, proboha, čekali?

POHLED

Průměrný tým remizoval v sobotu s průměrným týmem v utkání, které se v šedi průměrnosti logicky doslova topilo.


Ale tohle je – a ne že ne – výstižný obraz současnosti českého fotbalu. Zvykejme si, že po generaci, jež mohla a měla vyhrát Euro 2004, přicházejí nástupci, pro něž bude už jen postup na každý turnaj obrovský úspěch.


A budou se o něj snažit i způsobem, který předvedli ve Slovinsku. Jednoduše proto, že na víc nyní nemají.


Ne, to není kritika, a už vůbec ne výsměch českým hráčům. Jde o pouhé konstatování faktu. Kdo si jej nepřipouští, podobá se opilci, jenž odmítá vystřízlivět, a o to těžší může být jeho kocovina.


Pokud sobotní duel vyvedl aspoň někoho z omylu, že Česko má špičkový fotbalový tým, pak právě v tom spočívá největší užitečnost zápasu.

Filip Saiver, fotbalový reportér MF DNES
Najdete na iDNES.czmobilní verze