Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teplický trenér Plíšek sledoval vyřazení přes internet. Byla to muka, řekl

Jiří Plíšek - Jiří Plíšek, trenér teplických fotbalistů | foto: Karel Kopáč, MF DNES

28 2009
Doma na neschopence se potil stejně jako hráči v Izraeli. Nemocný teplický trenér Jiří Plíšek do Tel Avivu neletěl kvůli vážnému postižení vnitřního ucha a vyřazení týmu z Evropské ligy si protrpěl ve svém bytě. "Byla to muka," přiznal Plíšek.

Jak to, že jste nebyl v nemocnici v Mladé Boleslavi?
Domluvili jsme se, že budu ležet doma. Docházím na všechny procedury, před zápasem jsem byl na kapačkách, kterými se léčím.

Co říkáte remíze 1:1 a vyřazení?
Odveta byla strašně podobná prvnímu zápasu. Vždy jsme dali gól a hned inkasovali. Doma jsme hloupou brankou 30 vteřin před koncem posunuli soupeře do obrovské výhody. A teď podobně. Dostali jsme se na kontakt, ale za 2 minuty přijde gól, který bere všechny šance. Bylo ale jasně vidět, že kluci až do konce bojovali o postup. To je pozitivní.

Jak jste utkání doma prožíval?
Šíleně! Na internetu jsem viděl televizní přenos prvního poločasu, ve druhém se mi to ale zablokovalo. Takže jsem využíval textové zpravodajství na webu iDNES.cz. Snažil jsem se být v dění, ale moc jsem z toho neměl. Byla to muka.

Mluvil jste při zápase s lavičkou?
Ráno po rozcvičení jsme určili sestavu, při utkání jsme byli v kontaktu velmi omezeně. Snažil jsem se posílat esemesky, mobil měl na lavičce vedoucí mužstva Šnobr, jenže na stadionu byl špatný signál. O přestávce jsme si volali. Říkal jsem, že je potřeba být ještě odvážnější, hrát tak, že už nemáme co ztratit. Ve druhé půli ode mě už moc reakcí nebylo, když jsem to neviděl naživo.

Budete už na lize v Brně?
Nedokážu říct. Terapie je desetidenní. Mám mít úplný klid. A že běhám od televize k internetu a rádiu, to asi úplný klid není.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze