Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teplický šéf Hrdlička: Na post předsedy fotbalového svazu podporuju Haška

František Hrdlička

4 2009
Ředitel oddělení legislativy a registrace ČMFS Marcel Petrásek a svazový tiskový mluvčí Václav Tichý ve čtvrtek dopoledne informovali, že teplický šéf František Hrdlička oficiálně kandiduje na post předsedu Českomoravského fotbalového svazu.

"Tu mou kandidaturu podaly dva krajské fotbalové svazu. Ale není na ní můj podpis, takže o oficiální kandidaturu nejde," vysvětluje Hrdlička.

"Mým favoritem na post svazového předsedy je jedině Ivan Hašek, ostatně, probírali jsme to spolu, když jsem za ním byl v Dubaji," dodává Hrdlička.

"A doufám, že Hašek zítra oznámí, že na předsedu fotbalového svazu kandidovat bude. Potom svůj podpis, který je k oficiální kandidatuře nutný, na příslušnou listinu nepřipojím."

Hrdlička by tedy na svazového předsedu kandidoval jen tehdy, pokud by do volebního boje Hašek nešel.

Fotbalová veřejnost teď s napětím očekává, jak se vyjádří právě Hašek, který se v minulých dnech vrátil z trenérského angažmá ve Spojených arabských emirátech.

Hašek na předsedu fotbalového svazu neúspěšně kandidoval už v roce 2005 a má své rozhodnutí sdělit na páteční tiskové konferenci.

Dosud nenaznačil, zda bude usilovat o místo svazového předsedy, nebo o post trenéra českého národního mužstva.

Luděk Vinš k posledním událostem poznamenává:  "Je škoda, že tajemno a mlčení, které obestřelo ostatní možné kandidáty, nahrává nejrůznějším spekulacím, českému fotbalu to nepomáhá."

Dále Vinš říká: "S Ivanem Haškem jsem se zatím nesešel, ale jsme domluveni, že se spolu setkáme co nejdřív. A kandidatura pana Hrdličky je pro mě novinka. Samozřejmě se rád na jeho volební program podívám a s jeho předvolebními plány se seznámím."

Uzávěrka přihlášek na předsednickou kandidaturu je do páteční půlnoci. Musí být podány minimálně tři týdny před svazovou volební valnou hromadou, která se koná v sobotu 27. června.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
ELEKTROKONSTRUKTÉR junior/senior

Grafton Recruitment Praha
Jihočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze